Головна

Авторизація



Питання життя і смерті. Метрична система порятунку PDF Друк e-mail

46_12Стаття публікується в Інформаційному бюлетені з міжнародної стандартизації

У кожній боротьбі є свої невизнані приховані “герої”. Вони є тим будівельним матеріалом, без якого успіх був би неможливим, але вони часто залишаються непоміченими. Саме такими є величини та одиниці.

Від випічки торта до передачі даних безпека величини та одиниці відіграє значну роль у нашому житті. Без застосування метричної системи, встановленої в міжнародних стандартах, всі заходи, починаючи від покупки у супермаркеті та закінчуючи промисловим виробництвом, науковими дослідженнями, міжнародною торгівлею, будуть, у кращому випадку, безсистемними.

Детальніше...
 
Стандарт ISO/IEC актуалізує аспекти безпеки в стандартах на медичні вироби PDF Друк e-mail

45_12ISO (Міжнародна організація з стандартизації) і IEC (Міжнародна електротехнічна комісія) буквально на днях опублікували нове удосконалене керівництво, яке допоможе стандартизаторам посилити значення аспектів безпеки в стандартах на медичні вироби.

Керівництво ISO/IEC Guide 63:2012 «Керівництво з розроблення і включення аспектів безпеки в міжнародні стандарти на медичні вироби» вдосконалює і замінює видання 1999 року. А саме, в керівництві пропонуються рішення для принципів, спрямованих на управління ризиками, перерахованих в стандарті ISO 14971:2007 «Вироби медичні. Застосування управління ризиками до медичних виробів».

Для планування і розробки стандартів безпеки медичних виробів необхідний глобальний підхід, який застосовується виробниками, користувачами, регулюючими органами і іншими зацікавленими особами. Для створення узгодженого підходу до забезпечення безпеки під час підготовки стандартів необхідна тісна взаємодія всередині комітетів, відповідальних за різні медичні вироби і між ними.

Детальніше...
 
Новини законодавства (Законопроект № 10128 від 28.02.2012 р.) PDF Друк e-mail

Зареєстровано Проект Закону про внесення доповнень до Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" щодо забезпечення оптимального йодного харчування №10128 від 28.02.2012 р.

 
Новий web-сайт CEN і CENELEC PDF Друк e-mail

44_12Розпочав роботу новий спільний web-сайт CEN і CENELEC. Новий проект  створює додаткову можливість швидкого доступу до інформації з  європейської стандартизації.

CEN - Європейський комітет з стандартизації, основною метою якого є розробка європейських стандартів (EN).

CENELEC  – Європейський комітет електротехнічної стандартизації, відповідальний за європейські стандарти в галузі електротехніки.

Адреса нового сайту: http://www.cencenelec.eu/.

 
Моніторинг ЗМІ: "Крабовые палочки: глобальная мистификация" PDF Друк e-mail

43_12Крылатая фраза о том, что при изготовлении крабовой палочки ни один краб не пострадал, известна многим. Однако мы пойдем дальше и уточним, так ли уж много идет на них рыбы…

Ловушка для бедных

Основные покупатели так называемых крабовых палочек - мягко говоря, люди небогатые. Учитывая, что даже упакованными они продаются по 40-60 грн. за кило, а на развес - по 25-30 грн., крабовые палочки стали чуть ли не всенародно любимым продуктом, а салат на их основе по популярности уже догоняет оливье.

Детальніше...
 
Захист інтелектуальної власності. Cтандарти ASTM: авторське право і незаконне тиражування PDF Друк e-mail

42_12Інтерв’ю з Джеймсом А. Томасом, президентом ASTM International

Сьогодні стандарти Американського товариства випробування матеріалів (ASTM) загальнодоступні і зручні для замовлення як ніколи: завдяки Internet після оплати будь-який стандарт ASTM можна завантажити на свій комп’ютер одним клацанням миші.

Незалежно від того, в якій формі випускаються стандарти ASTM, паперовій або електронній, на компакт-дисках або у вигляді комп’ютерних файлів, вони є власністю ASTM. Стандарти є результатами діяльності технічних експертів ASTM, і, врешті-решт, становлять основне джерело доходу ASTM. Саме тому стандарти в будь-якій формі однаково захищаються авторським правом.

Детальніше...
 
Новини законодавства (Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції") PDF Друк e-mail

На розгляд Верховної Ради внесено Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" щодо посилення відповідальності за правопорушення

 
Новини законодавства (Постанова КМУ від 26 грудня 2011 р. № 1410 PDF Друк e-mail
Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову Про затвердження Порядку розроблення та перегляду секторальних планів ринкового нагляду, моніторингу та звітування про їх виконання від 26 грудня 2011 р. №1410)
 
Стандарти і патенти PDF Друк e-mail
41_12

Європейська Комісія підрозділяє стандарти на офіційні і стандарти де-факто. Перші, як відомо, розробляються визнаними організаціями з стандартизації згідно з встановленою процедурою.

Стандарти де-факто створюються спонтанно в результаті появи на ринку спеціальних технологій. Зазвичай вони розробляються окремими учасниками ринку, які в своєму сегменті займають настільки домінуюче положення, що конкуренти вимушені використовувати ці стандарти, аби мати можливість збувати свою продукцію.

Стандарти де-факто розробляються також тоді, коли учасники конкуренції утворюють консорціум з метою розроблення стандарту, щоб добитися визнання певної особливості просувної ними технології поза рамками офіційної процедури стандартизації. Хоча стандарти мають рекомендаційний характер, вони можуть порушувати правила конкуренції, неправомірно обмежуючи останню. В цій ситуації компанії вимушені видавати ліцензії на свої технології і патенти.

Детальніше...
 
« ПочатокПопередня331332333334335336337338339340НаступнаКінець »

Сторінка 333 з 401
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua