Головна

Авторизація



Червоний або помаранчевий? Стандарт ISO на органолептичну оцінку кольору PDF Друк e-mail

201184Суперечка про те, чи є який-небудь об'єкт фіолетовим або синім, зеленим або жовтим, може залежати від часу доби, джерела світла, навколишнього середовища або від персональних особливостей колірного зору. Це може створювати проблеми в промислових програмах, що використовують органолептичний аналіз. Стандарт ISO 11037:2011 «Органолептичний аналіз. Настанови з органолептичної оцінки кольору продуктів» допоможе усунути ці труднощі, встановлюючи вимоги до стандартних умов та систематизованої звітності під час проведення аналізу.

Органолептичний аналіз включає використання зору, нюху, дотику і слуху під час тестування та в порівнянні споживчої продукції. Він застосовується в харчовій, косметичній, парфумерній  і текстильній промисловості для оцінки нової та існуючої продукції для забезпечення якості, оцінки терміну придатності, поліпшення існуючої продукції  і розробки нової.

Ця редакція стандарту ISO 11037 є другою та актуалізує і покращує вихідний документ, опублікований у 1999 році, сприяє глобальної сумісності у сфері, де часто доводиться покладатися на суб'єктивну думку експертів.

«Добре відомо, як наше сприйняття кольору міняється протягом дня залежно від зміни освітлення та оточення. Стандарт ISO 11037 - потужний інструмент для промисловості, що дозволяє порівнювати колір продукції будь-яким експерту в будь-якому місці », - говорить Хьюгетт Ніко, голова технічного комітету, який розробив стандарт.

Встановлені процедури застосовуються до твердої, напівтвердої, порошкоподібної та рідкої продукції, яка, в свою чергу, може бути непрозорою, затемненою, прозорою, а також матовою і глянсовою.

Наводяться загальні умови аналізу та освітлення під час тестування відмінностей та аналізу характеристик, способи визначення сортності, виконуваних групами експертів або окремими експертами.

Стандарт ISO 11037:2011 «Органолептичний аналіз. Настанови з органолептичної оцінки кольору продуктів» розроблений підкомітетом SC 12 «Органолептичний аналіз» технічного комітету ISO/TC 34 «Харчова продукція».

Джерело: http://www.iso.org

Останнє оновлення на Середа, 02 березня 2016, 14:20
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua