Головна

АвторизаціяВР внесла зміни до законів щодо надання інформації про вміст ГМО у продуктах PDF Друк e-mail

17 грудня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до законів України щодо надання інформації про вміст у продукції генетично модифікованих компонентів», який підтримало 352 народних депутати.

Цим законом посилюються вимоги до виробників (продавців) щодо надання достовірної інформації про продукти, які містять генетично модифіковані компоненти.

Зокрема, у статті 15 Закону «Про захист прав споживачів» (право споживача на інформацію про продукцію) визначено, що продукція повинна містити позначку про наявність або відсутність у складі продуктів харчування генетично модифікованих компонентів. Передбачено також вимогу, що «виробник (продавець) у разі виявлення недостовірної інформації про продукцію (якщо вона не шкодить життю, здоров'ю або майну споживача) протягом тижня вилучає цю продукцію з продажу та приводить інформацію про неї до відповідності».

Окрім того, в Кодексі про адміністративні правопорушення встановлена адміністративна відповідальність (штраф) за надання недостовірної інформації про продукцію.

Верховна Рада також ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону "Про безпечність та якість харчових продуктів» (щодо інформування громадян про наявність у харчових продуктах ГМО). Цей документ підтримало 375 народних депутатів.

Зокрема, законом встановлено вимоги до маркування харчових продуктів, що містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням. Дія закону не поширюється на тютюн і тютюнові вироби та харчові продукти, вироблені для особистого споживання.

Згідно із документом, усі харчові продукти, що знаходяться в обігу в Україні, етикетуються державною мовою України та містять у доступній для сприймання споживачем формі інформацію про наявність чи відсутність у харчових продуктах генетично модифікованих організмів, що відображається на етикетці харчового продукту написом «ГМО» чи «без ГМО» відповідно.


Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 15:19
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua