Головна

Авторизація



34-а Генеральна асамблея ISO: Cтандарти - невід'ємний компонент зростання PDF Друк e-mail

201210

На відкритті 34-ї Генеральної асамблеї ISO в Нью-Делі виступив міністр Індії із споживчих та продовольчих питань, професор К. В. Томас. Він сказав: «Ми вважаємо стандартизацію невід'ємним компонентом зростання, важливим чинником створення сприятливих умов для торгівлі і ключовим інструментом захисту інтересів споживачів».

Індія була однією з країн засновників ISO, яка почала свою діяльність в 1947 році. Від Індії в ISO вибиралися два президенти й один віце-президент. Цього року Бюро стандартів Індії (BIS) приймає Генеральну асамблею ISO. Останній раз це відбувалося в 1964 році, коли ISO налічувала 50 національних членів. Сьогодні організація представляє собою мережу національних органів із стандартизації із163 країн.

Президент ISO Борис Альошин у своїй вступній промові підкреслив важливість командної роботи для забезпечення внеску ISO у досягнення цілей найважливішої події наступного року саміту Ріо +20 зі сталого розвитку. На саміті Ріо +20 розглядатимуться досягнення за напрямами у сфері сталого розвитку, які були визначені на Саміті Землі в 1992 році. Він сказав: «Завдяки двадцятирічному досвіду, накопиченому з моменту проведення Саміту Землі, ISO може продемонструвати безліч практичних інструментів, призначених для рішення світовою спільнотою питань стійкості. У той же час, багато чого в цій області ще не зроблено».

Борис Альошин навів приклади стандартів ISO в галузі сталого розвитку, це стандарти на соціальну відповідальність, інформаційну і громадську безпеку, зміну клімату, енергоефективність та відновлювальні джерела енергії, екологічно неруйнуюче проектування та експлуатацію будівель, справедливе і прозоре здійснення закупівель, послуги з надання води, нанотехнології, інтелектуальні транспортні системи, менеджмент безпеки продуктів харчування та медичну інформацію.

За минулі роки ISO змогла запропонувати стандарти з таких ключових питань, як вуглецевий слід продукції, управління активами, економія енергії, управління людськими ресурсами, заправні станції на природному газі, аутсорсинг, безпеку атракціонів і біогаз.

На закінчення Альошин відзначив: «ISO, звичайно, далеко не єдина організація, що вносить вклад у сталий розвиток. Однак, специфіка ISO в тому, що вона дозволяє представникам бізнесу, уряду та суспільства об'єднуватися в одну команду і разом працювати над практичними універсальними рішеннями глобальних проблем сталого розвитку, що стоять перед нашою планетою».

Генеральний секретар Роб Стіл в своїй доповіді сказав: «ISO - колективна організація з багатою історією та величезним майбутнім потенціалом. Наші рішення повинні стати простіше, швидше і краще, ніж раніше. Використовуючи наш досвід і популярність імені ISO, ми повинні задовольняти потреби споживачів. Ми негайно повинні почати використовувати всі нам доступні ресурси для досягнення цієї мети».

«Я сподіваюся, що в ретроспективі ця Генеральна асамблея стане поворотним пунктом в переході ISO на вирішення глобальних проблем і досягнення своєї програми і концепції».

У 34-й Генеральній асамблеї взяли участь 340 делегатів з 112 країн-членів ISO і 10 міжнародних і регіональних організацій. Основним пунктом порядку денного стали економічні вигоди стандартизації та інформування про них за допомогою нових медіа-можливостей.

Асамблея проходила 21-23 вересня, включаючи спеціальне одноденне засідання 22 вересня, присвячене дискусії з представниками промисловості Індії на тему «Промисловість і стандартизація. Стимулювання інновацій і створення конкурентних переваг». Вся програма ISO тривала тиждень і включала керівні засідання і 1,5 денну сесію, присвячену країнам, що розвиваються, що становить 2/3 членів ISO.

Джерело: http://www.iso.org

Останнє оновлення на Середа, 02 березня 2016, 14:19
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua