Головна
УкраїнськаРусский

АвторизаціяОновлений стандарт ISO 19011 підвищує ефективність аудитів систем управління PDF Друк e-mail

201269Буквально днями ISO опублікувала оновлену редакцію стандарту ISO 19011 на аудит, який допоможе заощадити кошти, час та ресурси за рахунок єдиної підходу до численних аудитів систем управління.

У сучасному бізнес-середовищі багато організацій застосовують ряд систем управління, наприклад, якості, охорони навколишнього середовища, ІТ-послуг та інформаційної безпеки. У результаті з'являється необхідність гармонізації, а там, де можливо, в об'єднанні аудитів цих систем.

У порівнянні з першою редакцією стандарту, опублікованою в 2002 році, яка застосовувалася тільки до стандартів ISO 9001 (управління якістю) та ISO 14001 (управління навколишнім середовищем), сфера застосування стандарту ISO 19011:2011 «Керівництво з проведення аудиту систем управління» розширилася і відобразила існуючі точки зору на ситуацію і складності аудитів численних стандартів на системи управління.

Стандарт допоможе користувачам організації оптимізувати і спростити інтеграцію їхніх систем управління, а також застосовувати єдиний аудит цих систем, раціоналізувати процедуру аудиту, скоротити дублювання зусиль і перерви в роботі відділів, що перевіряються.

 

Особлива увага приділяється реалізації програми аудиту. При неухильному дотриманні рекомендацій забезпечуються необхідні передумови для того, щоб зробити аудит найважливішим інструментом для досягнення цілей організації.

У стандарті ISO 19011:2011 даються рекомендації з проведення внутрішніх та зовнішніх аудитів систем управління, а також з управління програмами аудитів. Потенційними користувачами даного міжнародного стандарту є аудитори, керівники команд аудиторів, керівники програм аудиту, організації, які впроваджують системи управління, та організації, в яких потрібно провести аудити систем управління з метою дотримання вимог контрактів або законодавства.

Елістер Делрімпл, голова групи, актуалізованої дані рекомендації, описує потенційні переваги оновленого стандарту для користувачів і зміни в порівнянні з редакцією 2002 року:

«Стандарт ISO 19011:2011 був переглянутий з метою дати аудиторам, організаціям, що впроваджують системи управління, і організаціям, в яких потрібно провести аудити систем управління, можливість заново оцінити усталений порядок проведення аудитів та виявити можливості для поліпшення.

У порівнянні з редакцією 2002 року в стандарт було додано поняття ризику і  встановлені вимоги до компетентності команди аудиторів та окремих аудиторів. Також визнана важливість застосування технологій при віддаленому аудиті, наприклад, проведення віддалених інтерв'ю і перегляду документації».

Інше важливе поліпшення - більш чіткий опис різниці між стандартами ISO 19011:2011 та ISO/IEC 17021:2011 «Оцінка відповідності. Вимоги до органів, які проводять аудит і сертифікацію систем управління». Хоча ті, хто займається сертифікаційними аудитами систем управління, використовують стандарт ISO/IEC 17021:2011, їм можуть також виявитися корисними рекомендації з оновленого стандарту.

Стандарт ISO 19011:2011 «Керівництво з проведенню аудиту систем управління» розроблений підкомітетом «Допоміжні технології» технічного комітету ISO/TC 176 «Управління якістю та підтвердження якості».

Джерело: http://www.iso.org

Останнє оновлення на Середа, 02 березня 2016, 14:16
 

Сopyright 2009-2020, csm.kiev.ua