Головна

Авторизація



Безпека сільськогосподарської продукції завдяки стандарту ISO/TS 22002-3 PDF Друк e-mail

1_12Безпека сільськогосподарської продукції - основна мета нового стандарту ISO з серії 22000 на системи управління безпечністю харчової продукції.

Підприємства сільського господарства є першою ланкою численних ланцюгів постачань, що доставляють продукти на кухню споживача. Новий стандарт ISO/TS 22002-3:2011 «Програми попередніх умов з безпеки харчових продуктів. Частина 3. Виробництво сільськогосподарських культур» розроблений з метою допомогти представникам сільського господарства впровадити передову санітарну практику і зробити свій внесок у контроль за ризиками безпеки в ланцюзі постачань харчової продукції.

Стандарт ISO/TS 22002-3 являє собою один із стандартів ISO серії 22000, що встановлює принципи програм обов'язкових вимог безпеки харчової продукції (PRP). У таких програмах встановлюються базові вимоги і заходи, необхідні для забезпечення гігієни в рамках всього харчового ланцюга на етапах виробництва, обробки та пропозиції безпечних для людини харчових продуктів. У стандарті ISO/TS 22002-3 встановлюються вимоги та рекомендації з розроблення, впровадження та документування таких програм для сільського господарства.

«Ланцюг поставок, що з'єднує ферму і стіл споживача, може бути довгою, і навіть глобальної за своїм масштабом і охоплювати безліч різних учасників», - коментує Домінік Берже, керівник групи ISO, що розробила новий документ. «Тому важливо гарантувати безпеку продуктів вже на найпершому етапі, який зазвичай є фермою. Стандарт ISO/TS 22002-3 встановлюють передові вимоги та рекомендації щодо способів забезпечення такої безпеки».

Цей документ буде корисний для всіх організацій, в тому числі приватних фермерських господарств та груп, що беруть участь в ланцюзі постачань і бажаючих впровадити програми обов'язкових умов відповідно до стандарту ISO 22000:2005 (основні вимоги до управління харчовою безпекою), незалежно від їхнього розміру або масштабу.

Він застосовується до вирощування сільськогосподарських культур (наприклад, злаків, фруктів, овочів), розведення сільськогосподарських тварин (наприклад, великої рогатої худоби, свинарства, рибному господарству), а також переробки їхньої продукції (наприклад, молока, яєць).

Сфера дії документа охоплює всі операції, пов'язані з сільським господарством (наприклад, сортування, очищення, упаковка, необробленої продукції, виробництво кормів, транспортування в межах ферми).

Документ містить конкретні приклади програм PRP, які можна використовувати як рекомендації, оскільки сільськогосподарські операції дуже різноманітні за своєю природою, залежать від типу продукції, способів виробництва, географічної та біологічної середовища, відповідні законодавчих і нормативних вимог і т.п. Отже, потреби, масштаб застосування та сутність програм будуть відрізнятися для різних організацій.

Стандарт ISO/TS 22002-3:2011 «Програми попередніх умов з безпеки харчових продуктів. Частина 3. Виробництво сільськогосподарських культур» розроблені робочою групою WG 2 «Сільське господарство» підкомітету SC 17 «Системи управління безпечністю харчової продукції» технічного комітету ISO/TC 34 «Харчові продукти».

Джерело: http://www.iso.org

Останнє оновлення на Середа, 02 березня 2016, 14:15
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua