Головна

Авторизація



Володимир Павленко: Захист прав споживачів - одне з актуальних соціально-економічних питань нашої країни PDF Друк e-mail

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України продовжує реформування у сфері захисту прав споживачів, сертифікації та стандартизації. Про це повідомив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – керівник апарату Володимир Павленко під час розширеного засідання колегії Мінекономрозвитку.

Володимир Павленко зазначив, що Уряд схвалив законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки продукції", зареєстрований у Верховній Раді України від 18.01.2010 р. №9733, яким пропонується посилити відповідальність виробників та реалізаторів за введення в обіг фальсифікованої продукції, а також дати можливість органам державного нагляду (контролю) у сфері захисту прав споживачів здійснювати перевірки без попередження про це суб’єкта господарювання.

Водночас Міністерство вважає за доцільне завершити у найкоротший термін створення системи державного ринкового нагляду відповідно до прийнятих законодавчих актів. Важливим питанням також є забезпечення розвитку та удосконалення інституту громадського контролю за додержанням прав споживачів, підвищення освітнього рівня громадян, проведення просвітницької роботи серед населення, починаючи з дитсадків, шкіл, вищих навчальних закладів. «Потрібно зробити все для того, щоб споживач мав відповідний рівень правової культури і фінансової грамотності», - наголосив він та додав, що особливої уваги потребує захист прав у частині підтримки громадян в судах.

Заступник Міністра зауважив, що врегулюванню також підлягають питання відповідності якості та ціни продуктів харчування, їх безпечності, особливо асортимент дитячого харчування. У сфері житлово-комунального господарства необхідно забезпечити  захист прав споживачів щодо отримання відповідного переліку послуг належної якості за економічно обґрунтованими цінами і тарифами, а у сфері туристичного бізнесу – встановити відповідальність туроператора за повний пакет наданих послуг (авіапереліт, бронювання готелю, страхування і т. д.) як в Україні, так і за її межами.

Як зазначив Володимир Павленко, відповідно до європейських вимог Урядом вживаються заходи щодо реформування національної системи технічного регулювання, до сфери якого входить і державний ринковий нагляд, який є системою державного контролю за нехарчовою продукцією. Принципова відмінність полягає у тому, що перевіряються не суб’єкти господарювання, а безпечність самої продукції, яка розміщена на ринку.

«Запровадивши систему ринкового нагляду, за принципами, що існує в Європейських країнах, Україна отримає суттєві переваги, зокрема, усунення недоліків системи державного контролю, що сьогодні більшою мірою характеризується тотальними перевірками підприємств, але при цьому не гарантує безпеку споживачів», - наголосив він.

Крім того, Володимир Павленко зауважив, що у 2011 році Верховною Радою України прийнято розроблені Міністерством Закони України "Про відповідальність за шкоду, завдану внаслідок дефекту в продукції" та "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", положення яких спрямовано на забезпечення функціонування системи державного ринкового нагляду з метою своєчасного виявлення, уникнення та недопущення реалізації на ринку України продукції, що не відповідає встановленим вимогам.

Джерело: Мінекономрозвитку України

Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 11:11
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua