Головна

Авторизація



Захист інтелектуальної власності. Cтандарти ASTM: авторське право і незаконне тиражування PDF Друк e-mail

42_12Інтерв’ю з Джеймсом А. Томасом, президентом ASTM International

Сьогодні стандарти Американського товариства випробування матеріалів (ASTM) загальнодоступні і зручні для замовлення як ніколи: завдяки Internet після оплати будь-який стандарт ASTM можна завантажити на свій комп’ютер одним клацанням миші.

Незалежно від того, в якій формі випускаються стандарти ASTM, паперовій або електронній, на компакт-дисках або у вигляді комп’ютерних файлів, вони є власністю ASTM. Стандарти є результатами діяльності технічних експертів ASTM, і, врешті-решт, становлять основне джерело доходу ASTM. Саме тому стандарти в будь-якій формі однаково захищаються авторським правом.

 

У країнах, де дотримується законодавство про авторське право, стандарти ASTM, як правило, добре захищені від незаконного тиражування. Допоміжну роль у попередженні порушень авторського права формально також відіграють Угода WTO з торгових аспектів прав інтелектуальної власності (TRIPS) і угоди про вільну торгівлю. Проте, в країнах з вільною циркуляцією піратської продукції угоди і закони не завжди ефективні.

У міру розширення використання Internet збільшується кількість випадків порушень  авторського права, і сьогодні це явище набуло міжнародного характеру. За відсутності політичної волі і ефективного впровадження в життя вимог законів незаконне відтворення та продаж інтелектуальної власності, справедливо названі піратством, придбали небачені масштаби. Вільні ринкові оператори в таких країнах, як Китай або Іран, отримують стандарти ASTM через Internet, а потім, без яких-небудь санкцій і дозволів, відтворюють і продають їх. Це велика проблема. Кілька років тому протягом року ASTM виявляв біля 5-6 сайтів, на яких незаконно пропонуються на продаж стандарти ASTM, зараз ASTM стільки ж виявляє за тиждень.

Згідно з визнанням уряду США та інших країн піратство у галузі інтелектуальної власності є міжнародною юридичною і дипломатичною проблемою, боротьба з якою часто не призводить до успіху і яку важко вирішити без взаємодії країн, інноваційні можливості яких обмежені або які піддалися світовому економічному спаду. Що можна зробити в цьому відношенні? Разом з іншими заходами ASTM проводить локальні консультації в рамках зарубіжних юрисдикцій щодо додаткових заходів проти порушників там, де це технічно можливо.

Ряд відомих компаній і організацій з стандартизації обирають технології управління цифровими авторськими правами (DRM), тобто програмне забезпечення, призначене для попередження несанкціонованого тиражування захищених результатів інтелектуальної власності. Технології DRM являють собою ефективний сучасний засіб, проте вони не захищені від невмілого звернення, що може перешкоджати повнофункціональному використанню цифрового контенту. На сьогодні ASTM відмовилося від застосування технологій DRM із-за побоювань заподіяти незручності законним покупцям стандартів ASTM.

Піратське тиражування власності ASTM – практика, від якої, врешті-решт, не виграє ніхто. Продавці піратської інтелектуальної власності ставлять під загрозу потенційні торгові відносини з країнами-імпортерами. Покупці піратських матеріалів ризикують придбати неповний оригінал стандарту ASTM, що може призвести до проблем з продукцією, проведення випробувань і порушення умов контрактів. Що ще важливіше, то це те, що піратство є протизаконною практикою. Поки ведеться аналіз можливих рішень,  ASTM  звертається до членів і партнерів ASTM з проханням допомогти нам у виявленні Internet-сайтів з незаконним контентом.

Джерело: ASTM Standardization News


Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 16:22
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua