Головна

Авторизація



Стандарт ISO розширює можливості переміщення для незрячих PDF Друк e-mail

165_12Знаки допомагають інформувати, ідентифікувати і вказувати напрям для мандрівників. Однак традиційні знаки марні для незрячих або осіб з порушеннями зору.

Як можна передати ту ж саму інформацію незрячому або особі з порушеннями зору, і як забезпечити єдиний дизайн для різних країн?

Для відповіді на ці питання ISO розробила стандарт, який встановлює характеристики тактильних індикаторів пішохідної зони і рекомендації з їхньої установки. Вперше описаний єдиний підхід до таких індикаторів на міжнародному рівні.

Тактильні індикатори встановлюються в громадських місцях та будівлях, на залізничних станціях, на тротуарах і в інших пішохідних зонах. Вони характеризуються піднесеним тактильним профілем і візуально виділені по відношенню до навколишньої або прилеглої поверхні. Тактильні індикатори визначаються незрячими особами або особами з порушеннями зору за допомогою підошви взуття та/або за допомогою довгої білої тростини і за допомогою залишкового зору.

Стандарт ISO 23599:2012 «Засоби допомоги для незрячих людей та людей з порушенням функцій зору. Тактильні індикатори в пішохідних зонах» призначений для поліпшення сприйняття й належного застосування тактильних індикаторів.

У стандарті ISO 23599 описані два типи тактильних індикаторів: попереджувальні і напрямні. Обидва типи можуть використовуватися, як всередині, так і поза приміщеннями там, де недостатньо позначень для визначення шляху або в разі конкретних небезпек.

Попереджувальні знаки можуть встановлюватися поблизу пішохідних переходів, бордюрів, залізничних платформ, сходів, пандусів, ескалаторів, травалаторів, ліфтів і т.п. Напрямні знаки можуть бути використані окремо або в комбінації з попереджувальними знаками з метою ідентифікації маршруту.

Стандарт ISO 23599:2012 «Засоби допомоги для незрячих людей та людей з порушенням функцій зору. Тактильні індикатори в пішохідних зонах» розроблений робочою групою WG 8 «Тактильні індикатори пішохідної зони» технічного комітету ISO/TC 173 «Спеціальні засоби для осіб з обмеженими можливостями».

Джерело: http://www.iso.org

Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 16:14
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua