Головна

Авторизація



Росія - СОТ: зворотньої дороги немає PDF Друк e-mail

202_12Держдума проголосувала за ратифікацію протоколу про приєднання РФ до Світової організації торгівлі (СОТ). У найближчі дні рішення щодо ратифікації повинні затвердити Рада Федерації і президент країни Володимир Путін, а вже в серпні Росія стане повноправним членом СОТ. Побоювання, які залишаються у російських підприємців, намагаються розвіяти представники виконавчої та законодавчої влади.

Глава Мінекономрозвитку Андрій Бєлоусов заявив, що прямі бюджетні втрати від приєднання РФ до СОТ можуть скласти 188 млрд. рублів у 2013 році і 257 млрд. рублів у 2014 році, але реально вони будуть менше через зростання обсягів зовнішньої торгівлі.

Він повідомив, що наступного тижня буде створено робочу групу для відбору заходів з подальшої адаптації російської економіки до умов СОТ. Андрій Бєлоусов також нагадав, що ще взимку уряд прийняв перший план адаптації галузей до умов СОТ, що включає більше п'ятдесяти заходів, у тому числі прийняття нормативно-правових актів та зміна формату держпідтримки галузей. Норми СОТ дозволяють державі надавати фінансову підтримку підприємствам, однак кошти повинні направлятися самим виробникам продукції, а не споживачам. Бєлоусов підкреслив, що за багатьма видами такої підтримки Росія не вибирає і ще довго не вибере ті обсяги, які позначені в умовах приєднання до СОТ.

Бєлоусов відзначив, що основною перевагою від членства в СОТ стане встановлення чітких правил зовнішньої торгівлі, стабільність зовнішньоторговельного режиму, більш активне використання експортного потенціалу, для споживачів - зростання якості товарів за рахунок розвитку конкуренції.

На думку Белоусова, в російському суспільстві і в бізнесі багато хто ставиться до вступу в СОТ з побоюванням, однак сам він дивиться на це з оптимізмом. Вважаю, що у нас є всі можливості, щоб використовувати правила СОТ на благо, підсумував він.

Депутат Державної Думи, член комітету ГД по бюджету і податкам, колишній член правління ТПП РФ Тетяна Алексєєва прокоментувала рішення своїх колег:
- Як учасник безлічі дискусій щодо вступу Росії до СОТ, я знаю про ті страхи, які є в суспільстві. Думаю, що тепер і самому міністру економічного розвитку, і іншим чиновникам потрібно активно виходити в народ, широко спілкуватися через ЗМІ, щоб заспокоїти ті настрої, які все-таки зберігаються навколо цієї теми, на мій погляд, до того ж сильно політизованою. Як представник системи ТПП, виразник інтересів підприємництва, хотіла б сказати, що без вступу до СОТ не буде економічного ривка, розвитку, модернізації російської економіки. СОТ загострить конкуренцію і вимагатиме від нас дуже великих зусиль. І це стане головною мотивацією для трансформації економіки, для боротьби з її негативними сторонами, в тому числі з корупцією, адміністративним ресурсом, які не дають розвиватися конкуренції, не дають рівних умов для розвитку наших підприємств на ринку. Крім того, ці зміни допоможуть мінятися людям, які живуть одним днем, сподіваючись на російський «авось». Необхідно вкладати у виробництво, прагнути до світових стандартів. Ми зробили крок вперед і зворотного шляху вже немає.

Деякі галузі, які вже готові до вступу в СОТ, багато зробили для цього. Це стосується, перш за все, сировинного сектора.

Упевнена, що і податкова база буде іншою, і бюджет у результаті повинен тільки виграти. Треба зробити все, щоб перехідний період, адаптаційні заходи, які сьогодні декларуються, були прийняті, щоб менше постраждали наші галузі, які, як ми вже об'єктивно розуміємо, будуть у складній ситуації, наприклад, сільське господарство.

Мені здається, що зараз у бізнесу є хороший шанс впливати на прийняття рішень, на реалізацію цих адаптаційних заходів, оскільки бізнес безпосередньо запрошений до участі в цій роботі.

Хочеться відзначити, що Торгово-промислова палата Росії зі свого боку вже давно веде роботу з адаптації для російського бізнесу наслідків вступу Росії до СОТ. Так, найближчим часом ТПП РФ і ЦМТ намір створити центр «Росія - СОТ» для надання консультаційних, інформаційних, юридичних та інших послуг підприємцям.

Сергій Тюрін,  ТПП-Информ

Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 16:12
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua