Головна

Авторизація



Перспективи реалізації в Україні курсу на «зелену» економіку та «зелену» промисловість у світлі рекомендацій Конференції ООН зі сталого розвитку «Ріо+20». PDF Друк e-mail
ria_title

12 липня поточного року під головуванням Першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолія Максюти відбулося засідання круглого столу за участю громадськості та донорської спільноти на тему «Перспективи реалізації в Україні курсу на «зелену» економіку та «зелену» промисловість у світлі рекомендацій Конференції ООН зі сталого розвитку «Ріо+20».

Конференція ООН зі сталого розвитку «Ріо+20», яка відбулася 20-22 червня 2012 року у м. Ріо-де-Жанейро (Федеративна Республіка Бразилія), стала найбільшою міжнародною подією десятиліття, яка підтвердила незмінність глобального курсу на сталий розвиток. Рішення конференції надали потужний імпульс вирішенню практичних питань реалізації зазначеного курсу на міжнародному та національному рівнях. Серед них: посилення інтеграції трьох складових сталого розвитку (економіки, екології та соціального розвитку), зміна моделі розвитку в бік зеленої економіки та зеленого зростання, вдосконалення методів вимірювання добробуту і прогресу, тощо.

Підсумковим документом Конференції “Ріо+20” “Майбутнє, якого ми хочемо” визнано, що запровадження засад зеленої економіки підвищить спроможність країн  раціонально використовувати природні ресурси з меншими наслідками для довкілля, стимулюватиме стале зростання на засадах справедливості та створення робочих місць.

Учасники круглого столу обговорили перспективи реалізації в Україні курсу на зелену економіку з урахуванням досвіду Європейського Союзу та Німеччини, напрями структурних зрушень в українській економіці, зокрема,  екологізації промисловості та приєднання до Платформи Зеленої Промисловості Організації ООН з промислового розвитку (ЮНІДО), пріоритети енергетичної політики в контексті приєднання України до Договору про заснування енергетичного співтовариства ЄС, пріоритети сталого розвитку агропромислового комплексу та сільських територій. Найбільші дискусії точилися навколо пріоритетів проекту Енергетичної стратегії України до 2030 року та перспективних зрушень в агропромисловому комплексі.

Обговорювалося також питання вдосконалення методів вимірювання добробуту та якості життя населення, взаємозв’язку між Цілями Розвитку Тисячоліття та Цілями Сталого Розвитку, які рішеннями Конференції Ріо+20 рекомендовано запровадити на період після 2015 року.

За результатами обговорень запропоновано утворити при Мінекономрозвитку робочу групу з представників центральних органів влади, наукових інститутів, реального сектору та громадськості для опрацювання питань адаптації економіки України до “зеленого” курсу ООН, розроблення дорожньої карти руху до ресурсноефективної зеленої економіки та проведення низки громадських обговорень з оцінки вигод і бар’єрів на цьому шляху з урахуванням світового досвіду для наступного представлення на розгляд Уряду. Запропоновано активізувати роботу Національної ради з питань сталого розвитку України та винести на її розгляд першочергові питання, пов’язані з реалізацією підсумкового документу “Майбутнє, якого ми прагнемо”, а також  забезпечити широке інформування населення з питань сталого розвитку та “зеленої економіки”.

В засіданні взяло участь близько 50 учасників з центральних органів виконавчої влади, Верховної Ради України, донорської спільноти, наукових кіл та громадськості. В обговоренні взяли участь представники Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, Мінагрополітики, Держенергоефективності, Держінформнауки України, Інституту економіки і прогнозування НАН України, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту відновлюваної енергетики НАН України, Науково-дослідного економічного інституту Мінекономрозвитку, Національного авіаційного університету, Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, тощо.

В обговоренні питань порядку денного взяли участь представники міжнародних організацій та їх представництв в Україні, зокрема, Європейського Союзу, Організації Економічного Співробітництва та Розвитку, Програми ООН, Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, Міжнародної фінансової корпорації та інші.

Мінекономрозвитку України

Останнє оновлення на Середа, 16 грудня 2015, 15:44
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua