Головна

Авторизація



MPEG: ви можете собі уявити цифровий світ без нього? PDF Друк e-mail

228_12Ви, напевно, знаєте, що MPEG - це формат, розширення файлу, але чи знаєте ви, що насправді означає "Moving Picture Experts Group"? Однойменний комітет розробляє стандарти для кодованого подання цифрових аудіо, відео та інших, пов'язаних з ними даних. На сьогоднішній день він випустив 331 публікацію. MPEG був створений IEC (Міжнародна електротехнічна комісія) і ISO (Міжнародна організація з стандартизації), як частина об'єднаного технічного комітету ISO/IEC JTC1 «Інформаційні технології», підкомітет SC 29 «Кодування аудіоданих, зображень, мультимедіа та гіпермедіа», робоча група WG 11 «Кодування рухомих зображень і звуку». Щоб збільшити сферу поширення і сумісності своїх стандартів, MPEG також тісно співпрацює з ITU (Міжнароднім союзом електрозв`язку).

Кожного разу, коли ви слухаєте музику на MP3-плеєрі, дивитесь фільми або граєте в ігри на портативних мультимедійних пристроях вдома або в дорозі, приймаєте або обмінюєтеся фотографіями або фільмами зі своїми друзями за допомогою цифрової камери або мобільного телефону, супутникового або кабельного телебачення, слухаєте цифрове радіо, MPEG дозволяє зробити це швидше і ефективніше.

З тих пір, як опубліковано перший стандарт MPEG, мільярди MPEG-файлів були використані в численних професійних і споживчих цифрових мультимедійних системах: портативних MP3-плеєрах, DVD-плеєрах, цифрових ТВ або радіо приймачах, що експлуатуються по всьому світу.

Протягом багатьох років MPEG стандарти забезпечують високий ступінь стиснення і швидкості передачі даних для поліпшення якості звуку і відео. Вони дають можливість обміну і розподілу контенту і дозволяють багатьом аудіо, відео, радіо, мультимедіа та ігровим пристроїв працювати спільно. Тому не дивно загальне визнання цього сімейства стандартів.

Ще в 1996 році внесок MPEG в мультимедійну індустрію був визнаний американською Національною академією телевізійних мистецтв і наук (NATAS) і відзначений інженерною премі’єю Еммі за роботу над "міжнародними стандартами JPEG, MPEG-1 і MPEG-2".

У 2008 експерти MPEG отримали нагороду Еммі за розробку груп сандартов MPEG-1 (ISO/IEC 11172) і MPEG-2 (ISO/IEC 13818) стандартів цифрового стиснення аудіо і відео, а в 2009 році за розробку стандарту MPEG-4 (ISO/IEC 14496).

В середньому в засіданнях MPEG беруть участь більше 300 фахівців з 20 країн, що представляють понад 200 компаній, які охоплюють всі галузі, пов'язані з цифровими аудіо, відео і мультимедіа. В цьому році відбулося 100 ювілейне засідання MPEG і  виповнюється 25 років інтенсивної співпраці фахівців з десятків країн і сотень компаній, загальною метою яких є створення і просування цифрових технологій.

http://www.iec.ch/

Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 16:01
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua