Головна

Авторизація



Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо інформування населення про вміст у харчовій продукції генетично модифікованих організмів» PDF Друк e-mail

Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо інформування населення про вміст у харчовій продукції генетично модифікованих організмів».

Законопроектом вносяться зміни до:

  • Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів»,
  • Закону України «Про захист прав споживачів» та
  • Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів».

Останнім часом в Україні виникла проблема інформування споживачів  щодо наявності в харчовій продукції генетично модифікованих організмів, яка стосується тих продуктів, які не містять ГМО.

Суть проблеми полягає у тому, що у зв’язку з прийняттям Верховною Радою України двох Законів України “Про внесення змін до Закону України “Про безпечність та якість харчових продуктів” щодо інформування громадян про наявність у харчових продуктах генетично модифікованих організмів (ГМО)” та “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання інформації про вміст у продукції генетично модифікованих компонентів” всі харчові продукти повинні маркуватися написом “з ГМО” чи “без ГМО”, без винятку тих, які за своєю природою не можуть містити ГМО, наприклад, сіль, вода, харчові продукти, де відсутній білок тощо. Така ситуація суперечить вимогам законодавства ЄС та інших країн.

Згідно з новим законопроектом на етикетці повинна бути зазначена інформацію про наявність у харчових продуктах, зареєстрованих в установленому порядку, генетично модифікованих організмів або складових (інгредієнтів), які було вироблено із зареєстрованих генетично модифікованих організмів. Зазначена інформація відображається на етикетці харчового продукту, якщо частка ГМО в харчовому продукті перевищує 0,9%  або є меншою, якщо така наявність  не випадкова чи така, якої технічно можна було уникнути.

Прийняття цього законопроекту дозволить забезпечити охорону прав споживачів та охорону здоров’я громадян України, виконати міжнародні зобов’язання України, забезпечити високий рівень біологічної безпеки, ліквідувати зайві бар’єри на шляху розвитку суб’єктів підприємницької діяльності харчової промисловості, не допустити невиправданих мільйонних витрат суб’єктів господарювання та виникнення дефіциту продуктів харчування для населення.

Останнє оновлення на Вівторок, 13 жовтня 2015, 12:24
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua