Головна

Авторизація



17 жовтня 2012 р. підписано Меморандум про співробітництво між Держспоживінспекцією та Держфітослужбою України PDF Друк e-mail

292_12В Україні розпочато процес реорганізації державної системи контролю та нагляду за безпечністю та якістю харчових продуктів.

17 жовтня 2012 відбулася зустріч керівництв Держспоживінспекції України та Держфітослужби України, під час якої обговорювалися питання контролю якості харчової продукції та забезпечення продовольчої безпеки громадян України, в результаті було підписано Меморандум про співпрацю між цими двома організаціями.

Ідея щодо співпраці, за словами в.о. Голови Держспоживінспекції Ольги Соколової, виникла з метою досягнення взаєморозуміння в ланцюзі «виробник - реалізатор - споживач».

Крім того, нагального вирішення потребує проблема організації боротьби з контрафактною і фальсифікованою продукцією. Причиною зниження протидії поширенню такої продукції є слабка координація дій різних органів. Тому сьогодні необхідно об'єднати зусилля всіх органів, що мають відношення до сфери забезпечення безпеки харчової продукції з метою виявлення недобросовісних виробників та недопущення на ринок неякісної та небезпечної продукції.

Таким чином, підписання Меморандуму про співпрацю між Держспоживінспекцією України та Держфітослужбою України стане першим кроком для створення принципово нової всеукраїнської системи захисту прав споживачів та надасть покупцям можливість вибору між "кращими з кращих" серед безпечних товарів.

Сьогодні, 18 жовтня, відбудеться  підписання Меморандуму про співробітництво між Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України та Держспоживінспекцією України з метою  подолання правових і організаційних перешкод у застосуванні норм законодавства системи захисту прав споживачів і налагодженні спільних дій, спрямованих на підняття цієї сфери на якісно новий рівень, створення адекватного зворотнього  зв’язку з бізнесом у питанні взаємодії.

Необхідним чинником успішного проведення реформ в державній системі контролю та нагляду за безпечністю та якістю харчових продуктів є підготовка кваліфікованих кадрів: фахівців з контролю якості та безпеки сировини, санітарно-гігієнічному контролю виробництва та управління якістю харчової продукції. З цією метою Кабінетом Міністрів України були внесені зміни до переліку напрямів, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра, спеціаліста та магістра, затверджених постановами КМУ від 13 грудня 2006 р. № 1719 та від 27 серпня 2010 р . № 787. Зараз до переліку напрямів та спеціальностей підготовки фахівців з вищою освітою внесено новий напрямок і спеціальність підготовки «технологічна експертиза та безпека харчової продукції».

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua