Головна

Авторизація



Міжнародні експерти оцінили розвиток екологічної сертифікації та маркування в Україні PDF Друк e-mail

331_125-9 листопада 2012 року в Ріо де Жанейро, Федеративна Республіка Бразилія, відбулася Щорічна підсумкова конференція Глобальної мережі екологічного маркування (Global Ecolabelling Network, GEN) - міжнародної організації, яка на сьогодні об’єднує 27 програм екологічного маркування І типу згідно зі стандартом ISO 14024 та 60 країн світу.

Україна увійшла до складу GEN у 2004 році, а в 2011 році українська програма екологічного маркування пройшла сертифікацію за Міжнародною програмою взаємної довіри та визнання GEN – GENICES, яка передбачає взаємне визнання результатів оцінки відповідності між програмами, що пройшли процедуру сертифікацій. Це надає можливість українським виробникам продуктів, товарів, виробів та послуг, які підтвердили екологічні переваги продукції в українському органі з екологічного маркування, просувати екологічно сертифіковані товари та послуги на світовий ринок за спрощеною процедурою підтвердження відповідності. Питаннями стандартизації в сфері екології в Україні займається технічний комітет ТК 82 «Охорона навколишнього природного середовища України».

На сьогоднішній день організації-члени GEN розробили близько 1400 екологічних стандартів, які встановлюють добровільні екологічні вимоги до 200 видів товарів та послуг. 120 тисяч найменувань продукції вже підтвердили відповідність екологічним вимогам шляхом проведення сертифікації.

На конференції було підкреслено важливість екологічного маркування продукції, яке є важливим інструментом «зеленої» економіки та відзначено зростання довіри до нього споживачів у всьому світі.

Під час конференції було відзначено значний розвиток  української програми екологічного маркування. Міжнародні експерти вважають, що Україна готова використати досвід інших країн з добровільного впровадження системи екологічного управління, екологічної сертифікації та маркування, а також «зелених» закупівель у державному та громадському секторах. Основою для цього є розвиток природоохоронного законодавства України, зокрема прийняття Закону України «Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики» та Технічного регламенту з екологічного маркування.

За словами голови GEN, Робіна Тейлора: «за підтримкою державних органів влади сертифікація за програмою GENICES українського акредитованого органу з екологічного маркування сприятиме  впровадженню заходів, які матимуть суттєвий вплив на економію екологічних витрат».

За рішенням Ради директорів приймаючою стороною проведення Щорічної підсумковій конференції Глобальної мережі екологічного маркування у 2016 році визначено Україну.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua