Головна

АвторизаціяВР ухвалила законопроект про посилення вимог до виробництва продуктів дитячого харчування PDF Друк e-mail

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону №4584 "Про внесення змін до закону "Про дитяче харчування" (щодо посилення вимог до виробництва та обігу продуктів харчування)". За відповідне рішення проголосували 242 депутати з 265 зареєстрованих у залі.

 

Законопроектом пропонується посилити вимоги до виробництва та обігу продуктів дитячого харчування. Зокрема, до чинного закону передбачається внести зміни і доповнення, що стосуються вимог до виробництва продуктів дитячого харчування і сировини, яка використовується для їх виробництва.

 

Проект містить положення про заборону: використання під час виробництва продуктів дитячого харчування сировини, що вирощується не в спеціальних сировинних зонах; здійснення будь-якого виду діяльності, що може призвести до погіршення стану навколишнього середовища в таких зонах (сьогодні заборонено лише будівництво промислових та інших хімічних об'єктів, що негативно впливають на агрокліматичне і екологічне становище, якщо будівництво не є стратегічно необхідним).

 

Законопроектом уточнюються норми, що стосуються заборони на використання у виробництві продуктів дитячого харчування сировини, отриманої з генетично модифікованих організмів, а також сировини, що містить гормональні препарати, антибіотики, важкі  метали, пестициди, радіонукліди та інші небезпечні для здоров'я дитини речовини.

 

Проектом визначено, що виробництво продуктів дитячого харчування здійснюється виключно на промисловій основі в спеціалізованих підприємствах, цехах (або на спеціалізованих технологічних лініях).

 

З урахуванням міжнародного досвіду, законопроектом встановлено обмеження щодо використання у виробництві дитячого харчування певних компонентів - заборонено використання штучних ароматизаторів, барвників, підсолоджувачів (окрім продуктів, які виробляються для дітей, хворих на цукровий діабет); консервантів, стабілізаторів, підсилювачів смаку і аромату; сумішей спецій і прянощів, до складу яких входять недозволені харчові добавки; певних видів жирів (тригліцеріду стеаринової кислоти, пальмового стеарину, маргарину, спреду, бавовняного масла, масла з кунжуту).

 

Крім того, вводиться заборона на використання певних видів сировини (м'яса механічної обвалки, шкури свинячої, окремих видів субпродуктів, соєвого білка тощо) у виробництві продуктів прикорму, що виготовляються на основі м'яса. Під час виробництва продуктів прикорму, до складу яких входять м'ясо або риба, заборонено також використовувати м'ясо або рибу, які були повторно заморожені.

 

РБК-Украина, 04.03.2010, Київ

Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 15:11
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua