Головна

Авторизація



Пивоварам Митного Союзу доведеться надати меддовідки про безпеку ПЕТ-упаковки PDF Друк e-mail

154_12Доля пивоварів Росії, Білорусії і Казахстану виявилася в руках лікарів. Колегія Євразійської економічної комісії (ЄЕК) готова дозволити використання пластикової тари для пива, але виробникам доведеться довести, що вона не несе загрози здоров'ю людини. Вони повинні отримати незалежну експертизу і схвалення з боку Мінохоронздоров'я трьох країн Митного союзу (МС).

Колегія ЄЕК виступила проти заборони на використання пластикової тари при виробництві алкогольної продукції і пива, розповів РБК daily міністр з конкуренції та антимонопольного регулювання ЄЕК Нурлан Алдабергенов. «Нещодавно в ході багатосторонньої зустрічі ми домовилися, що заборону на використання з економічних причин вводити не слід», - уточнив він. Це звузило б інтереси інвесторів, які планували будівництво заводів з випуску ПЕТ-тари, використання якої суттєво знижує собівартість продукції, зазначає чиновник.

Єдиним обмеженням на використання пластикових пляшок при виробництві пива може стати загроза життю і здоров'ю людини, заявив г-н Алдабергенов. Колегія ЄЕК попросила пивоварів трьох країн представити результати незалежних експертиз, які підтверджують, що використання ПЕТ-упаковки не несе такої загрози. «Тепер доля пивоварів залежить від лікарів, - підкреслив він. - Рішення має грунтуватися на узгодженій позиції міністерств трьох країн ». В даний час виробники працюють з національними МОЗ з проведення такої експертизи, повідомили в комісії ЄЕК.

Російський МОЗ ще півроку тому висловив свою позицію з цього питання: пиво в ПЕТ-упаковці не завдає шкоди здоров'ю людини, заявив РБК daily керівник прес-служби пивоварної компанії «Балтика» Олексій Кедрін. Коментар у відомстві Тетяни Голікової отримати не вдалося.

З ініціативою введення заборони на використання ПЕТ-упаковки для розливу пива виступило Росалкогольрегулювання. Відповідне положення було прописано в проекті техрегламента ТС «Про безпеку алкогольної продукції». Цей захід дозволить знизити виробництво контрафакту, пояснював причину обмеження заступник керівника Росалкогольрегулювання Владислав Спірін в січні поточного року на засіданні комітету Ради Федерації з аграрно-продовольчої політики і природокористування.

Слід зазначити, що у вже прийнятому в 2011 році техрегламенті «Про безпеку упаковки» дозволено застосування пластикової тари для харчової продукції.

Джерело:Unipack.Ru

Останнє оновлення на П'ятниця, 11 грудня 2015, 15:01
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua