Головна

Авторизація



Для технічного регулювання в Митному Союзі обрана модель ЄС PDF Друк e-mail

tsВолодимир Саламатов, заступник міністра промисловості і торгівлі РФ, доктор економічних наук:

В якості моделі під час формування системи технічного регулювання Митного Cоюзу обрана модель Європейського Союзу. Хоча буде неправильно ставити знак рівності між цими системами. У країн пострадянського простору в технічному регулюванні багато спільного. Виходячи з цього, в Митному союзі йде процес формування єдиної системи з відмовою від можливості встановлення національних додаткових вимог до продукції і встановлення процедур підтвердження відповідності.

 

Гармонізуючи норми і правила з ЄС, формуючи дієву систему технічного регулювання з правильно функціонуючими елементами, ми фактично створюємо для вітчизняних виробників умови спрощення експорту продукції на територію Європи. Це і є фундамент створення вільної торгівлі від російського Петропавловська-Камчатського до португальського Лісабона.

 

Сьогодні Комісією Митного союзу прийнято значну кількість технічних регламентів. При цьому технічні регламенти МС здебільшого відповідають новому підходу Європейського союзу. Але є ряд регламентів, які дотримуються і старого європейського підходу, тобто містять чіткі допустимі рівні параметрів безпеки продукції.

Деякі наші регламенти будуть поєднувати обидва підходи. Тут ми виходимо з того, що, по-перше, держава повинна чітко визначати ті вимоги, які забезпечують безпеку продукції, але ні в якому разі не нав'язувати виробнику конкретні конструкторські та технологічні рішення з їхньої реалізації.

Сьогодні ми обговорюємо шляхи створення в рамках Митного союзу інформаційної системи раннього попередження споживачів щодо небезпечної продукції за типом європейської системи RAPEX. У Європейському союзі RAPEX - це система швидкого попередження громадян про появу на ринку небезпечних товарів (за винятком харчових продуктів, лікарських препаратів і хімічних речовин, для яких діють особливі системи). Ця налагоджена система гарна ще й тим, що Європейська комісія щоп'ятниці на офіційному сайті публікує щотижневий огляд повідомлень про виявлену небезпечної продукції.

Огляд надає повну інформацію про продукт, можливі ризики, а також заходи, прийняті країною-заявником (країною, в якій була виявлена небезпечна продукція) щодо тих чи інших продуктів.

Джерело: «Росийская газета»

Останнє оновлення на П'ятниця, 11 грудня 2015, 14:58
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua