Головна

Авторизація



Митний союз розгляне проекти 11 техрегламентів PDF Друк e-mail

tsПроекти 11 технічних регламентів будуть представлені на засіданні Комісії Митного союзу в березні. За основу цих документів прийняті проекти технічних регламентів ЄврАзЕС, за якими завершено процедуру публічного обговорення. Чотири з них розроблені Республікою Білорусь: з безпеки низьконапружного обладнання, іграшок, упаковки і парфюмерно-косметичної продукції. У числі російських розробок - 5 техрегламентів. Вони стосуються безпеки залізничного транспорту, залізничного рухомого складу, високошвидкісного залізничного транспорту, піротехнічних виробів і продукції для дітей та підлітків. Ще 2 проекти підготовлені казахстанськими фахівцями: про безпеку зерна і про вимоги до бензинів, дизельного палива і мазуту.

У Держстандарті Білорусі також прокоментували підсумки засідання Координаційного комітету з технічного регулювання, застосування санітарних, ветеринарних і фітосанітарних заходів Митного союзу, що відбувся в Москві. Там був розглянутий подальший хід розробки технічних регламентів Митного союзу. Відповідно до прийнятого раніше графіка планується розробити 47 таких документів. В теперішній час у країнах визначені уповноважені органи, що забезпечують розробку техрегламентів.

Координаційний комітет також схвалив проект Стратегії розвитку єдиної системи технічного регулювання, застосування санітарних, ветеринарних і фітосанітарних заходів на 2011-2015 роки. У ньому викладено напрями дій держав Митного союзу щодо створення умов для вільного руху на єдиній митній території продукції, безпечної для життя і здоров'я людини, майна, навколишнього середовища. Такі умови будуть сприяти інноваційному та сталому розвитку економік на основі підвищення конкурентоспроможності продукції та зниження технічних бар'єрів у торгівлі, зазначили в Держстандарті.

Після проходження внутрішньодержавного погодження проект буде розглянутий на засіданні Комісії Митного союзу, а потім у встановленому порядку поданий на затвердження на черговому засіданні Міждержавної ради ЄврАзЕС (Вищого органу Митного союзу).

Одночасно казахстанській стороні доручено розробити план заходів щодо реалізації стратегії.

Учасники засідання координаційного комітету погодилися з пропозицією представників Білорусі про доцільність прийняття додаткових заходів щодо скорочення технічних бар'єрів в торгівлі в перехідний період - до введення єдиних технічних регламентів. Зокрема, це стосується підвищення статусу Єдиного переліку продукції, що підлягає обов'язковій оцінці відповідності в рамках Митного союзу з видачею єдиних документів, який діє з липня 2010 року.

Вже найближчим часом сторони планують підготувати і розглянути пропозиції щодо розширення цього переліку. Також можливе виключення продукції, що входить до Єдиного переліку, з національних переліків продукції, що підлягає обов'язковій оцінці (підтвердженню) відповідності.

Істотно знизити наявні наразі технічні бар'єри у взаємній торгівлі та оптимізувати витрати виробників дозволить ще одне рішення. Протоколи випробувань продукції в акредитованих випробувальних центрах, включених до Єдиного реєстру органів з сертифікації та випробувальних центрів Митного союзу, застосовуються для підтвердження відповідності товарів вимогам національного законодавства, в тому числі і національних технічних регламентів. Це стосується продукції, виготовленої на території Митного союзу. Все це також буде сприяти зниженню технічних бар'єрів у торгівлі.

На засіданні координаційного комітету сторонами прийнято рішення про призупинення розробки єдиного технічного регламенту на вироби медичного призначення. Це пов'язано з різними процедурами державної реєстрації даної продукції в кожній з країн, що вимагає більш детального опрацювання можливостей уніфікації підходів у цій галузі.

Крім того, були розглянуті концептуальні підходи та пропозиції щодо розробки проекту технічного регламенту ЄврАзЕС "Про безпеку харчових продуктів". Затверджено форми повідомлень про розробку проекту технічного регламенту Митного союзу, завершення його публічного обговорення та зведення відзивів за проектом, які будуть використовуватися для інформування про хід робіт по кожному з регламентом.

І ще один документ ухвалив координаційний комітет. Затверджено Єдиний перелік продукції, щодо якої встановлюються обов'язкові вимоги в рамках Митного союзу. Він сформований з урахуванням ступеня потенційної небезпеки продукції для життя і здоров'я людини, навколишнього середовища, майна або економічної безпеки країн Митного союзу. Тут також враховано міжнародний та європейський досвід у сфері встановлення та правового регулювання обов'язкових вимог безпеки до продукції. При цьому важливо підкреслити, що країни Митного союзу не допускають встановлення у своєму законодавстві обов'язкових вимог щодо продукції, яка до цього переліку не включена.

Останнє оновлення на П'ятниця, 11 грудня 2015, 14:58
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua