Головна

Авторизація



Країни Митного союзу готуються розширити Єдиний перелік відповідності продукції PDF Друк e-mail
iso71Білорусь, Росія і Казахстан найближчим часом планують розширити список продукції, включеної до Єдиного перелік відповідності, що діє в рамках створеного Митного союзу, повідомив на прес-конференції в понеділок у Мінську голова Держстандарту Білорусі Валерій Корєшков.  "Планується переглянути цей перелік в бік збільшення. Єдина умова для включення до нього нових позицій - гармонізована національна база. Відповідне доручення у нас є, ми над цим працюємо", - сказав В. Корєшков.

Глава Держстандарту уточнив, що на сьогоднішній момент в рамках нормативної бази Митного союзу діє Єдиний перелік відповідності продукції. До нього включено практично все високовольтне обладнання, невелика частина харчової продукції, деякі види сільськогосподарської техніки. На продукцію, включену до цього переліку, суб'єкти господарювання при здійсненні зовнішньої торгівлі можуть видати лише сертифікат або відповідну декларацію. Форми цих документів єдині і діють на території всіх країн митної "трійки".

В. Корєшков зауважив, що ситуація поступово змінюється, перелік необхідно розширювати. На перехідному етапі на ті види продукції, які не включені до переліку, діє національне законодавство у сфері стандартизації. В. Корєшков додав, що підприємства можуть не чекати, поки закінчиться термін дії вже отриманих сертифікатів на ту чи іншу продукцію, а самостійно отримати документи на відповідність своїх товарів "за єдиною формою".
Глава Держстандарту додав, що також готується проект угоди між країнами Митного союзу, в якому буде передбачено процедуру прискорення прийняття технічних регламентів. За його словами, в цілому необхідно прийняти 58 таких документів. З них 15 знаходяться у високому ступені готовності, по 10-ти проектах регламентів робота вже завершена і вони готові до затвердження.

В. Корєшков сказав, що в Білорусі не відчувають побоювань у зв'язку з можливим швидким вступом Росії до СОТ. Він пояснив, що за умови прийняття нормативної бази в рамках Митного союзу, при виробленні технічних регламентів та Єдиного переліку відповідності продукції, враховувалися і основні вимоги СОТ у сфері стандартизації. Зокрема, мова йде про два документи - це угода про технічні бар'єри в торгівлі і "SFS-угоду". Останній документ стосується фітосанітарного та ветеринарного контролю і більшою мірою забезпечує відповідність нормам СОТ продукції сільського господарства та охорони здоров'я.

"Росія і Білорусь повністю виконують усі вимоги цих двох угод", - сказав В. Корєшков.

Він підкреслив, що вимоги СОТ враховуються і при формуванні нормативної бази Єдиного економічного простору. У зв'язку з цим В. Корєшков підкреслив, що в разі вступу Росії до СОТ білоруські експортери не зазнають будь-яких проблем з постачанням продукції на російський ринок.

Джерело: ІНТЕРФАКС

Останнє оновлення на П'ятниця, 11 грудня 2015, 14:58
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua