Головна

АвторизаціяРатифіковано угоду Митного союзу в області техрегулювання PDF Друк e-mail

 

iso26Рада Федерації ратифікувала угоду Митного союзу про взаємне визнання акредитації органів з сертифікації (оцінки/підтвердження відповідності) та випробувальних лабораторій (центрів), що виконують роботи з оцінки/підтвердження відповідності. Угода, підписана 11 грудня 2009 р. в Санкт-Петербурзі, спрямована на формування скоординованої політики в галузі технічного регулювання, гармонізацію і приведення правил і процедур національних систем акредитації держав-учасників Митного союзу у відповідність до вимог міжнародних стандартів.
Встановлюється, що в державах діє національна система акредитації, яка керується правилами і процедурами для здійснення акредитації органів з сертифікації та випробувальних лабораторій (центрів), що виконують роботи з оцінки/підтвердження відповідності продукції згідно з вимогами міжнародних стандартів. Органи з акредитації здійснюють взаємні порівняльні оцінки з метою досягнення рівнозначності процедур, які застосовуються, а також ведуть реєстр органів із сертифікації та випробувальних лабораторій (центрів), що виконують роботи з оцінки /підтвердження відповідності продукції, та здійснюють функції з надання в інформаційну систему ЄврАзЕС відомостей та документів, що стосуються акредитації та передбачених угодою про створення інформаційної системи ЄврАзЕС в галузі технічного регулювання, санітарних і фітосанітарних заходів.
Нагадаємо, в кінці березня 2010 перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов повідомив, що в Росії буде створений єдиний орган, який буде акредитовувати організації на право підтвердження відповідності продукції певним стандартам. "Наша система побудови органів, які задіяні у сфері техрегулювання, підтвердження якості та стандартів, неоптимальна", - заявив І. Шувалов. За його словами, єдиний орган з акредитації буде створено за Мінекономрозвитку, але остаточне рішення ще не прийнято. І. Шувалов сказав, що в даний час в РФ існує безліч органів акредитації, і це розпорошує професійні ресурси. Тоді ж заступник голови уряду Республіки Білорусь Андрій Кобяков заявив: "Ми наполягаємо, щоб наші партнери (щодо Митного союзу) створили єдиний орган акредитації". За його словами, у Білорусії він вже існує - їм є Держстандарт.
Останнє оновлення на П'ятниця, 11 грудня 2015, 15:02
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua