Головна

Авторизація



Нові стандарти ISO у сфері безпеки PDF Друк e-mail
П'ятниця, 19 квітня 2013, 07:59

94_13Існуючі проблеми з неякісними харчовими продуктами, ліками, іграшками та іншими товарами ясно дають зрозуміти, як багато ще не зроблено для захисту споживачів. Статистика травматизму у Європі, США, Азії та Австралії показує, що найчастіше травматизм обумовлений помилками проектування, дефектами і недостатнім інформуванням споживачів про безпеку споживчих товарів. Крім того, відсутність спеціальних позначень на продукції та неможливість простежуваності найчастіше обмежує ефективність коригувальних дій при виникненні нещасного випадку. Що ж необхідно зробити для того, щоб дитячі іграшки були безпечними, побутові прилади не перегрівалися і не спалахували, миючі засоби не виділяли токсичних випарів?

Скоротити ризики отримання травм під час використання ненадійною або небезпечної продукції дозволять скоротити два стандарти, нещодавно опубліковані Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO): стандарт ISO 10377:2013 «Безпека споживчих товарів. Керівництво для постачальників» та стандарт ISO 10393:2013 «Відгуки споживчих товарів. Керівництво для постачальників». Зазначені стандарти охоплюють потреби споживачів і наглядових органів та відображають зростаючий попит на стандарти в області захисту прав споживачів.

Стандарт ISO 10377:2013 «Безпека споживчих товарів. Керівництво для постачальників» дає універсальні рекомендації і пропонує практичні інструменти для ідентифікації, оцінки, усунення або пом'якшення потенційних загроз безпеки перед випуском продукції на ринок. Його застосування має призвести до скорочення випадків травматизму та підвищенню довіри споживачів, забезпечити орієнтири для виходу на міжнародні ринки, доповнити існуючі правила, забезпечити системний підхід до безпеки продукції, єдині правила гри на ринку, інформувати постачальників, скоротити дорогі процедури відкликання та багато іншого. Стандарт ISO 10377:2013 необхідний, оскільки наглядові органи та організації з стандартизації не встигають за швидкими темпами розвитку та глобальними змінами в проектуванні виробів, матеріалах і виробничих процесах, а тому не можуть забезпечити дотримання відповідних вимог безпеки.

Тільки деякі країни мають законодавчі або регулюючі вимоги та рекомендації в галузі управління відкликання продукції. Це призводить до неоднорідного і непослідовного підходу до прогалин у сфері захисту споживачів на національному та міжнародному рівнях. Стандарт ISO 10393:2013 «Відгуки споживчих товарів. Керівництво для постачальників» забезпечує керівництво зі створення, впровадження та управління програмами відкликання споживчих товарів. Він допоможе організаціям своєчасно і економно планувати програми відкликання, мінімізувати юридичні ризики, захищати споживачів від ненадійної або небезпечної продукції.

Стандарти розроблені проектними комітетами ISO/PC 243 і ISO/PC 240, заснованими за ініціативою робочої групи Комітету ISO зі споживчої політики (ISO/COPOLCO) з метою зниження ризиків, пов'язаних із споживчими товарами. У роботі проектних комітетів взяли участь 50 країн, а це понад 100 експертів із зацікавлених груп, що включають промисловість та споживачів.

Нові стандарти ISO, узгоджено взаємодіють зі стандартами GS1 в багатьох сферах, включаючи вимоги до універсальної ідентифікації продукції, простежуваності ланцюгів поставок та відгуки продукції в декількох юрисдикціях.

 

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua