Головна

Авторизація



Уряд схвалив зміни до Декрету "Про стандартизацію і сертифікацію" для спрощення процедури видачі сертифікатів та свідоцтв про визнання відповідності PDF Друк e-mail
Четвер, 05 вересня 2013, 08:03

Уряд підтримав розроблений Мінекономрозвитку законопроект, яким вносяться зміни до Декрету КМУ «Про стандартизацію і сертифікацію», головною метою якого є спрощення процедури видачі сертифікатів відповідності та свідоцтв про визнання відповідності.

Так зокрема проект закону передбачає, що реєстраційні номери сертифікатам відповідності та свідоцтвам про визнання в державній системі сертифікації будуть присвоювати органи з сертифікації.

«Це надасть змогу виробникам-суб’єктам господарювання зменшити витрати часу пов’язані з отриманням відповідних документів», - зазначають у департаменті технічного регулювання Мінекономрозвитку.

При цьому для узагальнення інформація про видані сертифікати та свідоцтва буде надаватися органами з сертифікації до Реєстру, який веде Мінекономрозвитку.

На сьогодні реєстрація сертифікатів відповідності (присвоєння номерів) в Реєстрі здійснюється в електронному вигляді в режимі он-лайн. Органи із сертифікації електронною поштою надсилають заповнену форму сертифікату відповідності, фахівці ДП «УкрНДНЦ» здійснюють експертизу щодо юридичної правомірності, повноти наведених у ньому відомостей, наявності реквізитів та правильності оформлення. Якщо результати експертизи позитивні, реєстратор присвоює номер сертифікату відповідності та надсилає в електронному вигляді до органу сертифікації, що його видав, де сертифікат роздруковується вже на бланку.

Крім того, законопроектом забезпечено перехід від обов’язкової сертифікації до системи оцінки відповідності шляхом визначення кінцевої дати дії Декрету КМУ «Про стандартизацію і сертифікацію», як законодавчого акту, що регулює державну систему сертифікації в Україні. Це дозволить здійснити перейти до оцінки відповідності продукції вимогам технічних регламентів до 1 січня 2020 року.

«На сьогодні  прийнято 42 технічних регламенти, з яких впроваджено 29. З 2020 року буде впроваджено останній Технічних регламент, який забезпечить скасування Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації. Отже, із закінченням дії Декрету оцінка відповідності продукції буде здійснюватись на відповідність вимогам технічних регламентів», - пояснюють у департаменті.

Відміна централізованої реєстрації забезпечить видачу сертифікатів відповідності та свідоцтв про визнання відповідності в терміни, які відведені для митного оформлення товарів, що ввозяться на територію України.

З метою уникнення дублювання норм законодавства у сфері стандартизації законопроектом передбачається виключення з Декрету норми, які регулюють відносини у цій сфері.

«Наразі Мінекономрозвитку розроблено проект Закону України «Про стандартизацію» (нова редакція), який встановлює правові та організаційні засади стандартизації в Україні та спрямований на забезпечення єдиної політики у цій сфері», - зазначили у департаменті.

В цілому, на думку експертів Міністерства, прийняття законопроекту створить сприятливі умови для вільної конкуренції під час здійснення підприємницької діяльності підприємцями, які виробляють та імпортують продукцію, призведе до скорочення витрат часу і коштів при митному оформленні товарів, що позитивно вплине на економічні та фінансові показники.

Прес-служба Мінекономрозвитку

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua