Головна

Авторизація



Україна опрацьовує механізми для забезпечення безперешкодного просування українських товарів PDF Друк e-mail
Вівторок, 17 вересня 2013, 07:57

Україна розробляє алгоритм дій, щоб забезпечити безперешкодний доступ українських товарів до інших країн, в тому числі й до Митного союзу. За дорученнями Прем’єр-міністра Миколи Азарова, Віце-прем’єр-міністра Юрія Бойка і Міністра економічного розвитку і торгівлі Ігоря Прасолова відбулося засідання консультативної групи, де були опрацьовані міжнародні документи, в тому числі і  Митного союзу, які регламентують сферу технічного регулювання та технічних регламентів для того, щоб  забезпечити у подальшому безперешкодний доступ товарів на митні території Білорусі, Казахстану та Російської Федерації.

Як зазначив головуючий -  Урядовий уповноважений з питань співробітництва з Російською Федерацією, державами – учасницями СНД, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об’єднаннями Валерій Мунтіян, це питання важко переоцінити, оскільки у нашої країни з державами Митного союзу найбільший товарообіг - 63,2 млрд. дол. за 2012 рік (але при цьому зберігається негативне сальдо). І, найголовніше, що структура українського експорту найкраща, бо це товари з найбільшим ступенем переробки та доданої вартості. Для прикладу, російський ринок залишається найбільшим за споживанням кінцевої української продукції (близько 60%) і близько 40% на ринку РФ займають українські високотехнологічні товари. 

Зберігається величезний експортний потенціал у галузях машинобудування, оборонного комплексу,  АПК, суднобудування, авіації, ракетобудування та енергетики. Аналіз, зроблений науковцями, показує, що тільки по відношенню до РФ Україна використовує свій експортний потенціал на 27-29%.

«Це говорить про те, що цей ринок, який історично склався,  треба не лише зберегти, а й розвивати. І для реалізації потенціалу треба зняти усі бар’єри, які заважають вільному доступу товарів на митні території.  Кожен ринок, особливо в умовах економічно-фінансової кризи, для нас важливий,  і не має значення: великий він чи маленький, наш чи не наш – про це мови не повинно бути. Ми повинні все зберегти, де в нас є інтереси, і зробити все можливе, щоб наростити цей потенціал», - наголосив Урядовий уповноважений.

Разом з тим Валерій Мунтіян нагадав, що 28 листопада Україна планує підписати договір про асоціацію і розширену поглиблену зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. Товарообіг з ЄС займає майже 30% у обсягах всього українського товарообігу (в абсолютних показниках за 2012 рік -  це 50 млрд. дол. США). Його теж необхідно зберігати і примножувати. Відтак, чинне українське законодавство все більше адаптується до європейського, що разом з тим призводить до виникнення певних ризиків з іншими партнерами.

«Ми повинні знайти оптимум для того, щоб зберегти ті позиції, що в нас є, не зменшити обсягів товарообігу, не скоротити кількість традиційних ринків, а наростити їх і зняти усі перешкоди, бар’єри, що стоять на заваді вільному руху товарів як з одного боку, так і з іншого. Разом з тим ми повинні захистити своїх товаровиробників і споживачів», - сказав Валерій Мунтіян.

Тому на засіданні були детально обговорені деякі міжнародні документи, зокрема, Угода про усунення технічних бар’єрів у взаємній торгівлі між державами-членами Митного союзу і державами-учасницями СНД, які не є членами Митного союзу,  розглянуті  механізми взаємного визнання результатів оцінки відповідності між Україною та державами-членами Митного союзу, зроблено порівняльний аналіз технічних регламентів України і Митного союзу, а також відповідність національних техрегламентів Директивам Євросоюзу. За результатами було сформовано чіткий зрозумілий алгоритм дій, що був відображений у протоколі. Після детального опрацювання і затвердження Міністром економічного розвитку і торгівлі України Ігорем Прасоловим документ буде поданий до Кабінету Міністрів.

Прес-служба Міністерства економіки і торгівлі

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua