Головна

Авторизація



Відбулося 5-те засідання Консультативної ради з захисту прав споживачів держав-учасниць СНД PDF Друк e-mail
П'ятниця, 18 жовтня 2013, 08:11

266_1317 жовтня 2013 року у Клубі Кабінету Міністрів України відбулося 5-те засідання Консультативної ради з захисту прав споживачів держав-учасниць СНД. У засіданні Ради взяли участь представники державних органів і громадських організацій 11  держав-учасниць СНД. Окрім України, були представлені: Азербайджанська Республіка, Республіка Вірменія, Республіка Білорусь, Республіка Казахстан, Республіка Киргизстан, Республіка Молдова, Республіка Таджикистан Російська Федерація та Грузія.

Голова Консультативної Ради,  керівник Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів та благополуччя людини Геннадій Онищенко присвятив свій виступ актуальним питанням забезпечення захисту прав споживачів та тим першочерговим завданням, які стоять перед усіма учасниками засідання. Він також побажав учасникам і гостям 5-го засідання Консультативної ради успішної і плідної роботи, спрямованої на взаємодію у справі забезпечення і захисту прав та інтересів споживачів.

Геннадій Онищенко зазначив, що робота Консультативної ради з захисту прав споживачів держав-учасниць СНД  має на меті об’єднати зусилля органів виконавчої влади та громадських організацій держав-учасниць СНД з метою досягнення максимально ефективного захисту прав споживачів на основі комплексного підходу до питань гармонізації законодавства, удосконалення механізмів досудового та судового захисту прав споживачів, підвищення їх правової грамотності та подальшого розвитку споживчої освіти.  

Співголова Консультативної ради,  Голова Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів Сергій Орєхов у своєму виступі окреслив цілі та пріоритети діяльності у сфері захисту прав споживачів, а також розглянув окремі аспекти державного регулювання зазначеної сфери в Україні.

«Стратегічні завдання, поставлені перед нами Президентом і Урядом України, зобов'язують створити об'єктивно нову всеукраїнську систему захисту прав споживачів. А це можливо лише за умови тісної співпраці з громадськими організаціями. Це допоможе у вирішенні низки нагальних проблем у політичній, економічній і соціальній сферах державного будівництва. Крім того, сприятиме розвитку громадянського суспільства, яке визначено в програмі Президента «Україна для людей» головним пріоритетом держави», - сказав Сергій Орєхов.

За його словами, втілюючи в життя цю програму, Держспоживінспекція України проводить широкомасштабну роботу з налагодження співпраці та взаємодії органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування. Підписані і діють меморандуми про співпрацю з профспілками України, «Асоціацією малих міст України», рядом обласних державних адміністрацій.

Голова Держспоживінспекції повідомив, що в Україні створено більше ста структурних підрозділів із захисту прав споживачів. У деяких сільських та селищних радах введено посаду спеціаліста з захисту прав споживачів. На сьогодні в Україні працює більше 200 громадських приймалень, що надають населенню безоплатну консультативну та юридичну допомогу.

У рамках порядку денного учасниками засідання було заслухано інформацію про найбільш значимі події в сфері захисту прав споживачів, а саме:

  • «Про виконання рішень 4-го засідання Консультативної ради з захисту прав споживачів держав - учасниць СНД»;
  • «Пріоритетні напрямки державної політики України у сфері захисту прав споживачів»;
  • «Інформація про найбільш значимі події в сфері захисту прав споживачів, що відбулися в державах - учасницях СНД в період між засіданнями Ради»;
  • «Про соціально-економічне становище держав - учасниць СНД в І півріччі 2013 року»;
  • «Про перспективи співробітництва Ради з Комісією «Кодекс Аліментаріус» щодо забезпечення безпеки якості харчової продукції, що знаходиться в обороті на продовольчому ринку Співдружності»;
  • «Співпраця країн СНД з реалізації заходів, спрямованих на зниження споживання продукції, небезпечної для споживача (тютюн)»;
  • «Про проект доповіді Міждержавної ради з антимонопольної політики «Про стан конкуренції на ринку лікарських засобів держав - учасниць СНД»;
  • «Досвід реалізації коопераційного Проекту Міністерства фінансів Російської Федерації і Світового банку «Сприяння підвищенню рівня фінансової грамотності та розвитку фінансової освіти в Російській Федерації»; а також «Про дату і місце проведення чергового засідання Ради».

За підсумками обговорення, було прийнято цілий ряд конструктивних та необхідних для всіх держав - учасників СНД рішень.

Учасники засідання відзначили, що захід був проведений на високому рівні та у дружній атмосфері, що сприяло продуктивному діалогу при обговоренні нагальних питань сфери захисту прав споживачів.

Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua