Головна

АвторизаціяПравда про розміри тіла - ISO збирає антропометричні дані по всьому світу PDF Друк e-mail

iso7Протягом декількох останніх десятиліть розміри тіла людей у багатьох країнах світу збільшувалися із зміною рівня життя населення. З метою забезпечення комфортної та безпечної відповідності розмірів одягу, робочих місць, транспорту, будинків і місць відпочинку розмірам тіл наших сучасників, ISO опублікувала звіт, що містить сучасні антропометричні дані (дані про вимір параметрів людського тіла для різних груп населення).
Цей звіт ISO/TR 7250-2:2010 "Основні антропометричні вимірювання для технічного проектування. Частина 2. Статистичні підсумки антропометричних вимірювань за окремим популяціям за ISO" є другою частиною в серії про вимір антропометричних параметрів.
ISO/TR 7250-2 спрямований на виявлення фізичних змін розмірів тіла людини і його форми у всьому світі для того, щоб виробники могли отримати реальну картину різноманітності параметрів тіла сучасного населення і відповідно оптимізувати технологічне проектування.

Наприклад, у звіті наводяться дані про те, що в той час як середній зріст американця складає 1,76 м, а вага - 80 кг, параметри тіла жителя Таїланду складають, відповідно, 1,67 м і 64 кг. Параметри середньої голландки становлять: зріст - 1,67 м і вага - 72 кг, а середня японка важить 51 кг і має зріст 1,57 м.
Технічний звіт ISO/TR 7250-2 передбачає оновлення антропометричних даних за конкретними країнами. У звіті основна увага приділяється особам працездатного віку в рамках "населення ISO" (країн, чиї національні інститути зі стандартизації є членами ISO). Звіт включає ключові статистичні дані для ергономічного дизайну, такі як маса тіла, зріст, висота рівня очей, об'єм грудей, ширина стегон і т.д. в положенні стоячи і сидячи. Вимірювання, що беруться за основу, докладно описані в першій частині серії - технічному звіті ISO/TR 7250-1:2008.
ISO/TR 7250-2 покликаний стати основою для різних стандартів ISO щодо якості продукції,  для поліпшення їх ергономічної точності. Звіт призначений для використання  в якості бази найактуальніших антропометричних даних за різними країнами, при чому ці дані будуть оновлюватися в міру надходження нових відомостей. В даний час звіт включає в себе дані за наступними країнами: Австрія, Німеччина, Італія, Японія, Кенія, Республіка Корея, Нідерланди, Таїланд і США.
"Ми розробили ISO/TR 7250-2 за принципом "справедливості, "- говорить доктор Макіко Коучі, керівник проекту ISO/TR 7250-2." Найчастіше при масовому виробництві товарів не враховують зміни людини. Звіт допоможе виробникам довести продукцію до цільового клієнта, беручи до уваги значні відмінності у формі та розмірах тіла. Це буде гарантувати задоволення ергономічних потреб населення, а також відсутність «дискримінації» щодо дуже маленьких або дуже великих розмірів."
ISO/TR ISO серії 7250 був розроблений Технічним комітетом ISO/TC 159, Ергономіка, підкомітету SC 3, Антропометрії і біомеханіки.
Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 16:39
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua