Головна

АвторизаціяНе губитися за кермом, завдяки новому стандарту ISO PDF Друк e-mail
iso9Перший час за кермом орендованого або нового автомобіля ви змушені витрачати час на пошук елементів системи ручного керування, які забезпечують роботу замків, вікон, склоочисників і так далі. Оновлення стандарту ISO надає рішення та рекомендації щодо удосконалення дизайну системи ручного керування, що має велике значення для водіїв.

Мета розробки ISO 12214:2010, Транспорт дорожній. Стереотипи напрямки руху для систем ручного керування автомобіля - підвищення зручності і комфорту шляхом розробки стереотипів напрямки руху для систем ручного керування автомобіля, які відповідають потребам водія, а також надання методів перевірки задоволеності водійських очікувань.


Як правило, для того, щоб створити сильний стереотип, орієнтація та рухи ручного управління повинні відповідати орієнтації і рухам контрольованих елементів. Візьмемо, приміром, електрорегулювання дзеркал контролю. Напрямок знаків, наведених на контрольній панелі джойстика, і стрілки джойстика вказують стереотипи для переміщення дзеркала в полі зору, вгору, вниз, вліво або вправо.   За словами Джона Шутко, голови підкомітету, який розробив новий стандарт, стереотипи напрямку руху можуть мати істотний вплив на поведінку водія і зручність використання, особливо під час руху.
ISO 12214:2010 буде використовуватися дизайнерами, виробниками і постачальниками ручного керування для пасажирських, багатоцільових і вантажних автомобілів і автобусів.
Це друге видання скасовує та замінює перше видання (ISO 12214:2002).
ISO 12214:2010, Транспорт дорожній. Стереотипи напрямки руху для систем ручного управління автомобіля був розроблений технічним комітетом ІSО/ TК 22, транспортні засоби, шляхи, SC 13, ергономіка застосовних до автотранспортним засобам.
Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 16:39
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua