Головна

АвторизаціяПрогрес стандартів ISO в нафтогазовій галузі (Бюлетень стандартів OGP) PDF Друк e-mail

iso10Міжнародні стандарти ISO для нафтової та газової галузі не тільки стали ширше застосовуватися регіональними/національними органами стандартизації  Північної і Південної Америки, Китаю, Європи, держав Перської затоки, Казахстану і Росії, але й все частіше згадуються у посиланнях в національних стандартах та керівних документах. Такий поступальний рух в 2010 році відзначає Бюлетень стандартів OGP, опублікований Комітетом  стандартів Міжнародної асоціації виробників нафти і газу (OGP), членами якої в 80 країнах світу виробляється більше половини світових запасів нафти і близько однієї третини газу.
OGP рішуче підтримує міжнародні стандарти в галузі нафтової і газової промисловості і активно сприяє розвитку та використанню міжнародних стандартів ISO, а також її партнера - Міжнародної електротехнічної комісії (IEC).
ISO стандарти для сектора в основному розроблені технічним комітетом ISO/TC 67, Матеріали, обладнання та морські споруди для нафтової, нафтохімічної і газової промисловості, в якому беруть участь сотні експертів з 29 країн, а також 30 країн в якості спостерігачів. У 2009 році ISO/TC 67 були підготовлені 21 новий/переглянутий стандарт, і відносно 23 стандартів було заплановано провести перевидання або перегляд наприкінці 2010 року. В даний час портфель включає 145 стандартів.

Розробка міжнародних стандартів дозволяє скоротити витрати і терміни доставки, а також спростити процедури торгівлі через кордони, замінивши різноманіття існуючих промислових, регіональних та національних стандартів, а також специфікацій, розроблених окремими компаніями.
Як приклад, в Бюлетені стандартів OGP наводяться три частини ISO 21809 на газопровідні покриття, які, забезпечуючи послідовний і єдиний підхід до реалізації в усьому світі, замінює декілька існуючих специфікацій і т.д.,  скорочуючи витрати і ускладнення для нафтової та газової галузі.
Також Бюлетень повідомляє, що в порівнянні з європейським дослідженням в 1996 р. нове дослідження показало "значне збільшення" від 16% до 38% нормативних посилань на міжнародні стандарти і "різке зниження" з 39% до 14% в довідниках національних стандартів.

Бюлетень стандартів OGP ( англ. мовою) можна завантажити на сайті ISO http://www.iso.org/iso/pressrelease.htm?refid=Ref1313


Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 16:39
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua