Головна

АвторизаціяISO посилює вимоги до безпеки іграшок PDF Друк e-mail

iso21Мільйони іграшок у всьому світі були відкликані з-за високого рівня вмісту свинцю або кадмію, небезпечних магнітів та інших загроз безпеці.

Два нових стандарта серії ISO 8124 на безпеку іграшок розроблені з метою зниження ризику отримання травм від потенційно небезпечного обладнання і речовин.

«Не існує ніяких сумнівів у тому, що ISO 8124 є наріжним каменем глобальної мережі безпеки іграшок», - сказав Арні Рубін, генеральний директор Funrise і президент Міжнародної ради з виробництва дитячих іграшок, в недавньому інтерв'ю журналу «Фокус ISO +»: Забезпечення безпеки дітей - пріоритетна задача нашої галузі.
Опублікована під загальною назвою «Безпека іграшок» серія стандартів ISO 8124 призначена для зведення до мінімуму потенційних загроз, які походять від іграшок під час їх використання в режимах, призначених для гри (нормальне використання), а також у разі використання з деякими незначними порушеннями.
Новий стандарт серії ISO 8124-4:2010. «Безпека іграшок. Частина 4. Гойдалки, гірки й аналогічні іграшки для внутрішнього і зовнішнього домашнього сімейного використання» встановлює вимоги та методи випробувань гойдалок, гірок та багатьох інших іграшок, забезпечуючи тим самим веселе і безпечне їх використання. Це відноситься і до використання іграшок в приміщенні і на відкритому повітрі для дітей до 14 років і тільки в присутності дорослих.

Нова версія ISO 8124-3:2010 «Безпека іграшок. Частина 3. Міграція деяких елементів» базується на вивченні відомостей про нещасні випадки і на аналізі ризиків.
Покращений стандарт призначений для зведення до мінімуму впливу на дітей потенційно токсичних елементів, знижуючи ризик нанесення шкоди, навіть якщо іграшки потрапляють всередину. Стандарт встановлює максимально допустимі рівні небезпечних речовин, таких як миш'як, кадмій, свинець, ртуть та інших матеріалів, які можуть бути виявлені в дитячих іграшках. ISO 8124-3:2010 замінює попереднє видання 1997 року.
«Останнім часом з'явилося дуже багато іграшок, якість яких не відповідає вимогам безпеки», - говорить Крістіан Веттерберг, голова технічного комітету ISO, що відповідає за розробку стандартів. «Стандарти ISO 8124 є однією з найважливіших норм безпеки, їх використання може зменшити ризик заподіяння шкоди, скорочення доступу до небезпеки і зниження тяжкості травм. Ми сподіваємося, що всі категорії виробників іграшок у всьому світі зрозуміють значення ISO 8124. Безпеки наших дітей залежить від нього! "
У постійному прагненні посилити вимоги безпеки іграшок, технічним комітетом ISO / TC 181, Безпека іграшок, були також оновлені та вдосконалені вимоги стандартів ISO серії 8124: у 2009 - Частина 1. Аспекти безпеки, пов'язані з фізико-механічними властивостями і в 2007 році - Частина 2. Займистість.
За словами голови, у найближчому майбутньому серія стандартів ISO 8124 поповниться новими стандартами. До них відносяться три нові частини, які будуть поширюватися:
  • на загальну концентрацію деяких елементів у матеріалі, з якого виготовлені іграшки,
  • на визначення фталатів пластифікаторів в пластифікованих матеріалах,
  • на фарбувальні речовини.
Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 16:42
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua