Головна

АвторизаціяОгляд споживацької преси. Енергетика PDF Друк e-mail

iso28Відбірка окремих публікацій в журналах членів СІ

Матеріал опубліковано в Інформаційному бюлетені з міжнародної стандартизації 1-2010

Конфедерація споживачів і користувачів (CECU) Іспанії відзначила Конгрес з питань енергії та прав споживача:

Нещодавно проведене опитування Національною комісією з енергетики показало економію, досягнуту на лібералізованому ринку електроенергії, яка у більшості випадків, не перевищує 10–20 євро за рік, і продемонструвало, що лібералізація електроенергії має пройти довгий шлях до виконання всіх обіцянок споживачам. Конгрес відбувся 25 листопада 2009 року і був частиною національного проекту, виконуваного сумісно CECU та Hipsacoop з метою розвитку інформаційно-пропагандистської кампанії на основі розроблення настанов та брошур для інформування споживачів про ситуацію на ринку електроенергії в рамках розвитку лібералізації.

Основна мета полягала у наданні споживачам можливості приймати проінформовані рішення на новому ринку електроенергії, впроваджуваного з 1 липня 2009 року, з урахуванням тривалих змін, що відбувалися. Проект також спрямований на скорочення обсягів споживання, оцінюючи, таким чином, вплив енергетичної лібералізації на поведінку споживачів за допомогою, наприклад, цінових тарифів. Після конгресу документи з висновками та рекомендаціями будуть направлені до уряду, державних установ та приватних зацікавлених сторін.

Confederacion de Consumidores y Usuarios (CECU), Spain

 

В Індії затверджені реформи з захисту навколишнього середовища:

«Реформа системи регулювання та управління потенціальним будівництвом в Індії» — такою була тема одноденного семінару, проведеного CUTS International в рамках свого «Пілотного проекту зі створення потенціалу реформи в сфері енергетики в Індії, Непалі та Бангладеш». Нарада була присвячена більш глибокому розумінню контексту і проблем, які впливають на успіх реформ в галузі регулювання, та вивчення впливу регулювання на навколишнє середовище Індії, а також оцінці того, де і які нормативні бар’єри повинні бути зменшені (на основі аналітичної роботи OECD стосовно причин невдач і принципів регулювання регламентами якості). Питання кліматичних змін було підняте на засіданні під час обговорення перехресного субсидування ціноутворення в електроенергетиці. Чи будуть враховуватися внески споживачів до кліматичних змін під час підрахунку ціни на електроенергію? «Питання є надзвичайно важливим і його необхідно розглядати, перш за все, з точки зору кліматичних змін, які стають досить важливим питанням. Ми, безумовно, спробуємо його вирішити безпосередньо в одному з наших наступних проектів,» — прокоментував Кейа Гош, експерт CUTS.

Consumer Unity and Trust Society (CUTS), India

 

Споживачі Нової Зеландії» (Consumer NZ) опублікувала результати дослідження в галузі електроенергії та газопостачання:

Більше 13000 респондентів оцінювали ефективність своїх постачальників електроенергії під час щорічного опитування Consumer NZ. Дві компанії (Powershop та Energy Direct NZ) зайняли перші місця, а компанії Emprower, Genesis Energy і Contact Energy відстають від них з рейтингами нижчими від 60 %. Більше 1800 осіб, тобто 14,3 % респондентів, змінили постачальника протягом минулих 12 місяців, у порівнянні з 6,8 %, як було встановлено опитуванням 2005 року, тобто можна сказати, що вони помінялися місцями. В цьому році Consumer NZ вперше провела опитування щодо ефективності компаній, які займаються газопостачанням. Серед постачальників ретикулярного газу, компанія Energy Direct NZ отримала рейтинг клієнтів у розмірі 83 %, які оцінили її рейтинг як «добрий» або «дуже добрий». За нею йдуть Nova Energy та Mercury Energy з рейтингом 75 % і 74 % відповідно. Ці результати були оприлюднені саме тоді, коли парламент обговорював зміни до законопроекту про електроенергетичному промисловість, які будуть прийняті в жовтні 2010 року. Виконуюча обов’язки голови Consumer NZ Сью Четвін сказала, що це може бути останнім шансом для моделі конкурентних цін в енергетичній індустрії Нової Зеландії. Також вона сказала, що цей крок може привнести нові послуги та перспективи на ринок, а також допоможе відкрити нові можливості для створення підприємств.

Consumer NZ, New Zealand

 

Право вибору регульованих цін на електроенергію у Франції під загрозою:

Споживання, житлове будівництво і житлове середовище (CLCV) закликає парламент прийняти документ, який би забезпечував право на регулювання роздрібних цін та повну оборотність цін на електроенергію і газ. Оборотність цін означає, що споживачі мають право відмовитись від вільноринкових тарифів і можуть перейти на регульовані тарифи після укладення договору з постачальником. Відповідно до закону, прийнятого в січні 2008 року, це право повинне бути реалізоване до 1 липня 2010 року, і, якщо споживач вибрав регульовану ціну, то у нього є, щонайменше, шість місяців для прийняття рішення про повернення назад. Без нового законодавства, яке закріпить це право, споживачі втратять вибір і не зможуть повернутися до регульованих цін на електроенергію. Аналогічно, вибір між укладенням такого ринкового чи неринкового договору клієнтам гарантується під час переїзду до нового будинку тільки до 1 липня 2010 року. CLCV також вважає, що оборотність ціни повинна застосовуватися й до споживачів газу. В іншому випадку для збереження та розширення оборотності цін на електроенергію та газ через законодавство призведе до скорочення вибору споживачів. На випадок, якщо справа завершиться саме так, то CLCV радить споживачам залишатися з регульованими тарифами.

Consommation, Logement et Cadre de vie (CLCV), France


Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 16:43
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua