Головна

АвторизаціяЗаконопроект про внесення змін до деяких законів України щодо інформування населення про вміст у харчовій продукції генетично модифікованих організмів PDF Друк e-mail

n18Комітет з питань охорони здоров'я рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо інформування населення про вміст у харчовій продукції генетично модифікованих організмів.

Як зазначалося під час засідання Комітету, проект закону (реєстр. № 6251) спрямований на врегулювання питання маркування харчових продуктів, що містять генетично модифіковані організми (ГМО), шляхом законодавчого визначення поняття "харчовий продукт, який містить генетично модифіковані організми" та "харчовий продукт, вироблений з використанням генетично модифікованих організмів", а також встановлення вимог щодо маркування таких харчових продуктів.

Крім цього, за словами народних депутатів, документом передбачається відображати на етикетці харчових продуктів інформацію стосовно генетично модифікованих організмів написом "з ГМО" лише у випадках наявності в них зареєстрованих в установленому порядку генетично модифікованих організмів або складових (інгредієнтів), які було вироблено із зареєстро­ваних генетично модифікованих організмів, в обсягах, що не перевищують 0,9% від загальної маси продукту в одиниці упаковки.

На засіданні Комітету зазначалося також, що такий підхід до маркування продукції з ГМО застосовується у  законодавстві Російської Федерації, країн Європейського Союзу та інших.

Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 15:07
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua