Головна

АвторизаціяОгляд споживацької преси. Безпека харчових продуктів. Охорона здоров’я PDF Друк e-mail

iso29Відбірка окремих публікацій в журналах членів СІ

Матеріал опубліковано в Інформаційному бюлетені з міжнародної стандартизації 1-2010

Стандарти моніторингу безпеки харчових продуктів у Вірменії на сьогодні:

З метою поліпшення виконання та моніторингу Державної інспекції з безпеки харчових продуктів і ветеринарної служби Міністерства сільського господарства, Вірменські неурядові організації з захисту прав споживачів (PCR) за підтримки Організації з безпеки і співробітництва в Європі (OSCE) виступають за введення прозорих та найсучасніших процедур моніторингу продовольчої безпеки, охоплюючи механізми оцінки ризику, які широко використовуються в державах ЄС для забезпечення продуктами харчування, безпечними для споживання людиною та навколишнього середовища. У результаті цих процедур, які зараз офіційно затверджені урядом, підвищиться прозорість та громадянська відповідальність, а також співробітництво з громадськістю та підвищення загальної обізнаності. Міністерство сільського господарства також погодилося на здійснення періодичних перевірок безпеки харчових продуктів у державних школах, і перша перевірка була проведена разом з PCR в ряді шкіл Єревану в грудні 2009 року. Результати показали, що більшість шкіл у своїх їдальнях продають небезпечні і нездорові продукти харчування (прострочені продукти, швидку їжу).

Protection of Consumers’ Rights, Armenia

 

Індійські фармацевти задоволені невдалим Кодексом поведінки:

Організація фармацевтів Індії (OPPI) і Асоціація виробників Індії (IDMA) оголосили про новий проект Кодексу поведінки для задоволення етичних вимог. Фармацевтичні компанії пообіцяли придумати новий і єдиний набір принципів саморегулювання, щоб зупинити неетичний продаж лікарських препаратів лікарями. Але активісти боротьби за права споживача сумніваються його ефективністю. “Коли фармацевтичні компанії вважають, що уряд робить щось, аби вкласти їх в етичні рамки, вони приходять безпосередньо з кодексом. Отже, уряд, відчуваючи, що вони щось роблять, очікує та спостерігає”,— сказав Пушпа Гірімахі із Consumer Voice. Кодекс повинен заборонити як немедичні та особисті подарунки і готівкові виплати, так і прийняття всіх оплат подорожей за кордон лікарів та членів їхніх сімей. Однак, Кодекс дозволяє фармацевтичним компаніям оплачувати лікарям участь у міжнародних семінарах та конференціях. Крім того, єдиним заходом стримування компаній від прийняття неетичної практики є те, що їхні імена і характер скарг на них будуть розміщені на web-сайтах асоціацій! Оскільки саморегулювання не працює, то споживачі вимагають суворих та обов’язкових законів.

Voluntary Organization in Interest of Consumer Education (VOICE), India

 

Низькі стандарти в соляріях, виявлені Altroconsumo:

Згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я про підвищення стандартів з оцінки ризику захворювання раком, спричиненого ультрафіолетовими (UV) лампами, салони краси повинні застосовувати UV-установки для загару з надзвичайною обережністю, ефективністю та професіоналізмом під час роботи зі споживачами. Таємне дослідження Altroconsumo, проведене в 50 салонах загару восьми міст Італії, Барі, Болоньї, Неаполі, Римі, Палермо, Туріні, Венеції та Мілані, виявило смертельно небезпечну суміш практики та приголомшливо погані умови в деяких установах. Більшість практикуючих не повідомляють про ризик або побічні ефекти, деякі з них не надають інформації або навіть дозволяють вільний доступ дітям. Наприклад, вони повністю не враховують той факт, що підвищення фото-чутливості лікарських препаратів, таких як антибіотики та протизапальні, може викликати опік шкіри та спричинити утворення під дією світла токсичних речовин. Тільки 15 салонів задовольнили вимоги Altroconsumo. За винятком регіону П’ємонт, в них регулювання навіть не запроваджено. Учасники питали, чи зможуть вони привести з собою дитину на наступну процедуру засмаги, і тільки 20 % опитаних відповіли, що використання послуг людьми, молодшими за 16 років, заборонено. Altroconsumo направив листа на ім’я заступника міністра здоров’я, щоб донести до нього інформацію про низькі стандарти індустрії засмаги, в яких відсутня перевірка обладнання та підготовка персоналу салону.

Altroconsumo, Italy

 

Покоління швидкої  їжі

Бразильська асоціація захисту споживачів (PRO TESTE) засуджує панеттоне:

Недавня перевірка 16 кексів панеттоне зі шматочками шоколаду, проведена Pro Teste, виявила, що хоча ці традиційні італійські страви, що продаються у Бразилії, містять багато калорій, їхні поживні якості дуже сумнівні. Шматок вагою 80 грамів може призвести до передозування калоріями дорослої людини! Із впливом на дітей справа обстоїть ще гірше. У деяких панеттоне було виявлено перевищення кількості цукру у чотири рази від рекомендованої норми. Лише п’ять з шістнадцяти марок — Village, Qualita, Tommy, Santa Edwiges та Di Lucca — показали розумний рівень цукру, хоча останні два містили замінники цукру, які не рекомендовані для дітей. А що стосується маркування, то лише одна торгова марка — Bauducco — зазначила точну інформацію, але розмір шрифту був дуже маленьким. Pro Teste звертається до національного агентства з безпеки харчових продуктів ANVISA з пропозицією про встановлення технічних умов для кексів панеттоне. Організація також надішле звіт до Робочої групи з ожиріння, створеної Міністерством охорони здоров’я з метою встановлення нових законодавчих вимог до продуктів з високим вмістом цукру, які повинні містити інформаційне попередження.

TESTE: Associacao Brasileira de Defesa do Consumidor, Brazil

 

Нелегальні пестициди продаються на Фіджі:

Рада споживачів попереджає споживачів про продовження продажу нелегальних та незареєстрованих пестицидів, спеціально розроблених для знищення тарганів, у деяких районах Сува західного та північного відділення. Рада закликає споживачів Фіджі вжити суворих заходів до обережності і не купувати пестицидів “MieZhangQing”, вироблених в Азії. Основні аспекти цього пестициду такі: на маркуванні продукції відсутня детальна інформація про походження товару, а також відомості про компоненти, відсутній логотип отрути, інструкції з використання не перекладені місцевою мовою (надано тільки інструкцію про “метод використання”, надруковану англійською мовою), а це порушує Закон про пестициди. Рада закликала органи регулювання і Регістр пестицидів бути більш пильними щодо систем перевірки. Вона підтвердила, що продаж такої потенційно шкідливої продукції, як пестицид “MieZhangQing” є нелегальним, якщо не проходить через належні канали Регістру пестицидів.

Consumer Council of Fiji (CCF)


Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 16:43
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua