Головна

АвторизаціяЗатверджено остаточний проект стандарту ISO 26000 на соціальну відповідальність PDF Друк e-mail
iso30Багатостороннья робоча група ISO з соціальної відповідальності (ISO/WG SR), що включає експертів і спостерігачів з 99 країн-членів ISO і 42 громадських і приватних організацій, на своєму восьмому пленарному засіданні, 17 травня 2010 року, в Копенгагені (Данія) затвердила проект ISO 26000 в якості остаточного проекту міжнародного стандарту (FDIS).

На фото члени робочої групи ISO колективного керівництва SR на пленарному засіданні в Копенгагені:

Христина Санберг, секретар; Йорге Каязейра, голова; Стеффан Содерберг, заступник голови; Едуардо Кампос-де-Сан-Тьяго, со-секретар, Софі Клів, керівник технічної програми Центрального секретаріату ISO.

Цей документ в даний час редагується з урахуванням консенсусу, досягнутого під час Копенгагенської зустрічі. ISO 26000 буде опублікований для 2-місячного FDIS-голосування країн-членів ISO в серпні-вересні 2010 року, а в листопаді буде опублікований вже як повноправний міжнародний стандарт ISO.

Робоча група ISO/WG SR має спільне керівництво з боку членів ISO Бразилії (ABNT) і Швеції (SIS). Її голова, Йорге Каязейра, сказав після успішного завершення Копенгагенської наради: "ISO 26000 забезпечить організації в державному і приватному секторах новою парадигмою, допомагаючи їм працювати соціально відповідальним чином, чого чекає суспільство в даний час. Стандарт буде допомагати їм у досягненні довгострокових економічних переваг з мінімальними соціальними витратами і мінімальними шкідливими впливами на навколишнє середовище".

Заступник голови, Стаффан Содерберг, заявив: "Це було дійсно зігріваючий серце момент, коли 100 сторінок, нарешті, знайшли консенсус і 400 експертів таі спостерігачів встали і плескали в долоні. Робоча група ISO щодо соціальної відповідальності показала фантастичний результат, і настав час передати ці цінні стандартні вказівки на ринок і для всіх організацій».

Генеральний секретар ISO пан Роб Стіл, виступаючи на церемонії відкриття наради, віддав належне ISO/WG SR за її зусилля, що включають вісім нарад, перша з яких відбулося в 2005 році, і обробку більш ніж 25 000 коментарів.

Він підкреслив значення широкої участі зацікавлених сторін в розробці ISO 26000, в тому числі значний внесок країн, що розвиваються: "Одним з головних аргументів, який привів до початку розробки ISO 26000, було те, що такі теми виграють від можливості участі в них широкого кола зацікавлених сторін, а широке використання стандартів ISO буде максимально сприяти такій участі. Однією з ключових груп, що пропагують цей аргумент, були країни, що розвиваються і їхня точка зору отримала відгук у всіх".

Він підкреслив, що ISO 26000 є керівним стандартом, а не специфікацією документа, призначеного для сертифікації третьою стороною, і що ISO буде проявляти пильність в тому, щоб це дотримувалося.
Генеральний секретар ISO підтвердив очікування ринку від ISO 26000, які включають:

  • Глобальна угода по SR визначень, а також за принципами SR;
  • Глобальна угода з основних предметів SR;
  • Посібник з інтеграції SR у всіх організаціях.

Нарада була організовано членом ISO Данією, Danish Standards, а також датським міністерством економіки і підприємництва, міністр якого Брайан Міккельсен прокоментував: "Ми сьогодні досягли широкого консенсусу на глобальному рівні з приводу значення і практики соціальної відповідальності. Це величезний крок вперед. Компанії й організації по всьому світу будуть мати взаємну відправну точку для роботи з соціальної відповідальності ".

Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 16:43
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua