Головна

Авторизація



Держспоживстандарт: Розроблено План заходів щодо гармонізації української системи акредитації та сертифікації відповідно до європейських норм PDF Друк e-mail

Урядовий портал

Держспоживстандарт України спільно із Національним агентством з акредитації розробили План заходів щодо гармонізації української системи акредитації та сертифікації відповідно до європейських норм.

Відомства створили робочу групу, яка готуватиме пакет необхідних документів з питань метрології та оцінки відповідності для розгляду фахівцями Європейської кооперації з акредитації (ЕА).

«Сьогодні наша стратегічна мета – зняти бар’єри в торгівлі, відкрити нашим виробникам шлях до європейського ринку. Для цього необхідно визнання вітчизняної сертифікації європейських та міжнародних сертифікаційних організацій», – наголосив Голова Держспоживстандарту України Олег Поволоцький.

За його словами, необхідними умовами щодо визнання української системи акредитації у ЕА є проходження двох обов’язкових процедур. По-перше, потрібно довести якісну роботу вітчизняних лабораторій з тестування продукції, по-друге, перевірятиметься робота калібрувальних лабораторій.

Тому План заходів передбачає акредитацію територіальних органів, що здійснюють оцінку відповідності продукції та повірку, калібрування засобів вимірювальної техніки.

Ще одним кроком, який пришвидшить процес гармонізації вітчизняної системи відповідності із європейською, є внесення змін до нормативної документації Системи сертифікації УкрСЕПРО. Зміни стосуються необхідності підтвердження компетентності органів з оцінки відповідності шляхом акредитації згідно із Законом України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» при призначенні органів із сертифікації продукції та систем управління. Ці законодавчі зміни сприятимуть підвищенню рівня довіри до діяльності вітчизняної системи оцінки відповідності на національному та міжнародному рівнях.

Також Держспоживстандарт залучатиме НААУ, який сьогодні є фаховим органом з акредитації органів оцінки відповідності, до спільного опрацювання проектів законів з питань технічного регулювання та оцінки відповідності, до роботи у технічних комітетах щодо розробки  стандартів з оцінки відповідності.

Фахівці обох відомств координуватимуть участь у роботі міжнародних та регіональних організацій у сфері оцінки відповідності, стандартизації, метрології, акредитації, у тому числі, Міждержавної Ради зі стандартизації, метрології та сертифікації (МДР) відповідно до визначеної компетентності. За попередньою оцінкою експертів, спільні кроки щодо поетапного здіснення Плану спільних заходів прискорять взаємне визнання протоколів випробувань та сертифікатів відповідності.

«Це взаємовигідний процес для обох сторін. Насамперед – це зменшення фінансового тягаря для експортерів та імпортерів», – пояснив Олег Поволоцький.

Довідково: Рішенням Комітету Багатосторонніх Угод Європейської кооперації з акредитації (The European cooperation for Accreditation ЕА)  від 4 листопада 2009 року національну систему акредитації України визнано у сфері «Акредитація органів з сертифікації персоналу»

25 листопада 2009 року Національне агентство з акредитації України підписало Угоду з ЕА щодо взаємного прийняття сертифікатів сертифікації персоналу.

Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 15:05
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua