Головна

Авторизація



ISO вважає за можливе нормування водного сліду PDF Друк e-mail
iso31ISO розглядає питання про розробку нового стандарту, що забезпечить узгоджені на міжнародному рівні показники для водного сліду.

Для довідки: Термін «водний слід» («Water Footprint») відображає обсяг води, що витрачаються при виробництві різних товарів чи наданні послуг. Визначення «Водний слід», як правило, застосовується у відношенні споживача води (людини, організації, країни) і враховує джерело води, що споживається, а також час/інтенсивність споживання.

В даний час на стадії попередньої розробки (PWI) стандарт ISO 14046 «Водний слід. Вимоги та керівні принципи», який буде доповнювати існуючі стандарти оцінки життєвого циклу (LCA), і поточну роботу по вимірюванню викидів вуглекислого газу, що проводиться технічним комітетом ISO/ТС 207, Управління навколишнім середовищем. Він узгоджується зі стандартом ISO 14064 з обліку і контролю викидів парникових газів (GHG).

ISO/PWI 14046 готується новою робочою групою WG 8 створеної ISO/TC 207 підкомітет SC 5, Оцінка життєвого циклу.

На своєму першому засіданні робоча група WG 8 запропонувала можливу сферу застосування стандарту. Стандарт буде:

  • надавати принципи, вимоги та керівні принципи вимірювань для водного сліду продукції, процесів та організацій, на основі керівних вказівок оцінки впливу згідно ISO 14044;
  • визначати, яким чином повинні враховуватися різні види водних джерел (наприклад, грунтові води) і види вод (наприклад, стічні води), а також екологічні (наприклад, сухі/вологі області) та соціально-економічні (наприклад, розвинені країни/країни, що розвиваються) умови.
  • вирішувати питання комунікації, пов'язані з водним слідом (на основі ISO 14020 серії по екологічного маркування та декларацій);
  • узгоджуватись з іншими стандартами з екологічного управління серії ISO 14000.

У стандарті не буде надана методика розрахунку компенсації або відшкодування, але він буде стосуватися таких позитивних аспектів, як вигоди від вигоди від зниження водного сліду.

Основою інтересу до нового стандарту ISO є те, що прісна вода є важливим природним ресурсом, який поступово виснажується, і, отже, її ефективне застосування вимагає узгоджених на міжнародному рівні вимірювань і управління, процесів і практики.

У зв'язку з відсутністю в даний час міжнародних стандартів у цій області, бізнес-організаціями у всьому світі застосовуються різні критерії визначення та повідомлення використання водних ресурсів в екологічних звітах, на упаковці продукції або в документації, часто призводить до заплутаної інформації, що стосується використання водних ресурсів.

Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 16:46
 

Сopyright 2009-2023, csm.kiev.ua