Головна

Авторизація



Гармонізація технічних регламентів країн СНД є однією з найгостріших проблем, яку слід вирішити для розширення їхньої співпраці PDF Друк e-mail
iso37

Прес-служба Держспоживстандарту України

Гармонізація технічних регламентів країн СНД є однією з найгостріших проблем, яку слід вирішити для розширення їхньої співпраці. Про це заявив  Голова Держспоживстандарту України Олег Поволоцький під час виступу на 37-му засіданні Міждержавної ради зі стандартизації, метрології та сертифікації (МДР), що відбувається 8 – 10 червня в Одесі.

Проблему гармонізації технічних регламентів, як одну з найважчих, ми не можемо зрушити з 2005 року”, – наголосив він.

Підготований МДР 2003 року і схвалений в травні 2005 року Економічною радою СНД проект Угоди про засади гармонізації технічних регламентів країн-учасниць СНД до сьогодні перебуває на погоджені російською стороною. А відсутність базової угоди, що встановлює принципи й механізми гармонізації технічних регламентів, створює передумови для виникнення технічних бар’єрів під час торгівлі між країнами.

На сьогодні в країнах СНД прийнято 263 національні технічні регламенти: 59 в Республіці Вірменія; 15 в Республіці Білорусь; 58 в Республіці Казахстан; 4 в Киргизькій Республіці; 78 в Республіці Молдова; 18 в Російській Федерації та 30 в Україні.

Не дивлячись на те, що більшість з них розроблені на основі директив «Нового підходу» Європейського Союзу, ці регламенти, в разі повного дотримання їхніх положень, можуть створити перешкоди для взаємної торгівлі.

Якщо ж регламенти базуються на вимогах міжнародних, міждержавних чи регіональних стандартів, то положення національних регламентів різних держав мають схожі параметри. Це свідчить про те, що, узгодивши свої дії щодо вимог і умов визнання результатів оцінки відповідності, країни СНД могли б уникнути технічних бар’єрів навіть за відсутності базової угоди. При цьому, свобода дій держави у проведенні робіт з технічного регулювання не була би обмежена.

Попри те, Олег Поволоцький наголосив, що підписання Угоди про засади гармонізації технічних регламентів країн-учасниць СНД залишається одним із ключових завдань, без вирішення якого складно забезпечити виконання Стратегії економічного розвитку СНД на період до 2020 року. На сьогодні найбільш доречним є проведення робіт при розробці й прийнятті національних технічних регламентів з дотриманням умов, рекомендованих на попередніх засіданнях МДР:

  • 1) оперативне розміщення на національних інтернет-сайтах інформації про прийняті в країнах технічні регламенти (включно з їхніми текстами) і перелік пов’язаних з регламентами стандартів;
  • 2) проведення спільної роботи з галузевими радами СНД з вибору і використання в якості прототипу найбільш відповідного національним економікам технічного регламенту, з прийнятих в країнах СНД;
  • 3) максимальне використання в регламентах міждержавних стандартів, гармонізованих з міжнародними чи європейськими, а при їхній відсутності – національних стандартів, ідентичних міжнародним чи європейським;
  • 4) доопрацювання і прийняття Угоди про засади гармонізації технічних регламентів країн-учасниць СНД.

Довідка. Держспоживстандарт України є членом Міждержавної Ради із стандартизації, метрології та сертифікації відповідно до багатосторонньої Угоди „Про проведення узгодженої політики у сфері стандартизації, метрології та сертифікації”, підписаної 13 березня 1992 року країнами-членами СНД.

Двічі на рік представники системи Держспоживстандарту України беруть участь у роботі засідань МДР, а також у засіданнях профільних науково-технічних комісій.

Участь України в МДР передбачає зміцнення промислових і торговельних зв’язків з країнами СНД; надає можливість впливати на загальні напрямки розвитку міждержавної стандартизації; спрощує і здешевлює процес гармонізації законодавчої та нормативної бази з вимогами міжнародних та європейських стандартів, норм та правил за рахунок консолідації зусиль національних органів із стандартизації; сприяє послідовному усуненню технічних бар’єрів у торгівлі.

Держспоживстандарт України є повноправним членом МДР і бере участь у роботі усіх науково-технічних комісій.

Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 16:47
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua