Головна
УкраїнськаРусский

АвторизаціяНаклейки на фруктах – яке їх значення? PDF Друк e-mail
Понеділок, 18 квітня 2016, 08:52

081_2016Напевно ви неодноразово помічали різного роду наклейки на фруктах. Чи задавали ви собі питання, навіщо вони і яку інформацію несуть?

Така система інформування зветься код PLU  (Price-Look Up (PLU)). Це система  точної ідентифікації свіжих фруктів, овочів та зелені, яка дозоляє визначити сорт, різновид, умови вирощування, розміри. Код PLU створила Міжнародна федерація кодування продукції, яка об`єднала виробників фруктів і овочів з усього світу. Федерація розробляє глобальний стандарт для міжнародного коду PLU.

Код PLU  - це  4-х або 5-значний номер, що розташовується на маленькій етикетці, прикріпленій до кожної одиниці товару в великих супермаркетах та овочесховищах. Він використовується серед інших в таких країнах, як Канади та США.

Коди PLU використовуються для свіжих фруктів і овочів, що продаються оптом. Номеру передує символ # (наприклад, # 4011 = банани). Касир вводить цей номер в касовий апарат, і комп'ютер робить обчислення.

Код PLU призначається продукції за умови дотримання наступних умов:

Продукт повинен бути свіжим плодом або овочем, окремо представленим або у зв'язці, який продається на вагу або поштучно в необробленому вигляді в роздрібних магазинах.

Різновид продукції повинен бути широко визнаним. Наприклад, яблуко Granny Smith відрізняється від Golden Delicious. Різновидам присвоюються окремі коди, оскільки вони продаються за різними цінами.

Якщо необхідна градація за розміром, заявник повинен вказати точний розмір продукції (наприклад, маленький, середній, великий, дуже великий).

Продукція повинна бути стандартним товаром, який поставляють багато виробників. Коди не призначаються для продукції, яка випускається одним виробником або однією юридичною особою. Цей критерій особливо важливий, коли фрукти і овочі випускаються на ринок під торговою маркою.

Код PLU  читається так:

082_2016

Якщо на продуктах 4-значний код, який починається номерами 3 або 4, то це означає, що продукт був вирощений за принципом інтенсивного сільського господарства, з використанням добрив і пестицидів.

Якщо продукт має 5-значний код, який починається з номера 9, це означає, що продукт був вирощений традиційним способом, який зараз називається «органічним» (без застосування пестицидів і добрив).

Наприклад, банани позначаються кодом PLU 4011, а  органічні банани матимуть номер 94011.

Якщо продукт має 5-значний код, який починається з номера 8, то це означає, що продукт є генетично модифікованим або широко відомий як ГМО. Система PLU цілком добровільна, тому виробники, які виробляють свою продукцію з використанням ГМО з маркетингових причин так і не наважились позначати свою продукцію цифрою «8», тому вона з часом почала втрачати свій зміст.

 

Сopyright 2009-2020, csm.kiev.ua