Головна

АвторизаціяВ Україні пропонується повністю заборонити фосфатну хімію PDF Друк e-mail
Вівторок, 04 жовтня 2016, 10:03

177_2016У Верховній Раді України 26.09.2016 р. зареєстрований проект Закону України № 5182 «Про основи здійснення державного регулювання синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії».

Сьогодні законодавство України дозволяє імпортувати і застосовувати пральні порошки, що містять 35 % фосфатів. Через їх застосування до навколишнього природного середовища України щоденно потрапляє 70-75 тисяч тонн фосфатів, а безпосередньо до прісноводних водоймищ - 60-65 тисяч тонн сульфатів.

У провідних європейських країнах: Італії, Австрії, Голландії, Норвегії, Німеччині, а також у США та Канаді існує повна заборона на застосування в побуті мийних засобів на основі фосфатів. Це пояснюється їхнім масовим розповсюдженням та постійним контактом людини з миючими засобами, включаючи контакт шкіри людини з одягом, на якій є залишки токсичних компонентів пральних порошків. Крім того, фосфати, які потрапляють зі стічними водами до очисних каналізаційних споруд біологічного типу пригнічують біологічні функції мікроорганізмів і таким чином руйнують очисні споруди і долучаються до природного середовища неочищеними.

З метою врегулювання відносин, які виникають у процесі правого здійснення державного регулювання у сфері поводження із синтетичними миючими засобами та товарами побутової хімії та повної заборони використання на території України синтетичних мийних засобів та товарів побутової хімії на основі фосфатів розроблено проект Закону України «Про основи здійснення державного регулювання синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії».

У законопроекті визначено мету здійснення державного регулювання у сфері поводження із синтетичними миючими засобами та товарами побутової хімії, сферу дії закону, державне регулювання у сфері поводження із синтетичними миючими засобами та товарами побутової хімії, державний контроль та відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері поводження із синтетичними миючими засобами та товарами побутової хімії.

Також, законопроектом пропонується з 1 січня 2017 року заборонити виробництво, імпорт та реалізацію на ринку на митній території України синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії з вмістом фосфатів (загальний фосфор).

За порушення вимоги щодо заборони виробництва, імпорту та реалізацію на ринку на митній території України синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії з вмістом фосфатів законопроектом пропонується до суб'єктів господарювання застосовувати фінансові санкції у вигляді штрафу.

Очікується, що прийняття Закону сприятиме забезпеченню екологічної безпеки і відповідати нормам та вимогам Євросоюзу.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua