Головна

Авторизація



Нова Франкфуртська угода полегшить глобальну торгівлю електронною продукцією PDF Друк e-mail
Середа, 07 грудня 2016, 14:59

212_2016Сьогодні електричні та електронні пристрої є категорією товарів, які користуються найбільшим попитом у світі. У 2015 році вони становили 17,7% загального обігу торгівлі, за даними торгової статистики UN Com. І це без урахування товарів, таких як освітлення, фотографічні пристрої, повітряні судна й потяги. Європа є важливим споживачем електричних та електронних пристроїв і систем, а також  господарем тисяч малих, середніх і великих компаній, що працюють у цій галузі. Багато з них хочуть продавати товари за межі національних і європейських кордонів.

Під час щорічних Загальних зборів у Франкфурті, Міжнародна електротехнічна комісія (IEC) та Європейський комітет електротехнічної стандартизації (CENELEC) підписали угоду, яка дасть можливість  підвищити узгодженість між міжнародними та європейськими стандартами. Ця угода буде корисною для європейської електричної та електронної промисловості. Вона сприятиме, з одного боку, експорту європейської продукції на міжнародні ринки, які частіше спираються на стандарти IEC, а, з другого боку експорту виробників з інших країн на європейський ринок.

З 1996 року між цими двома організаціями існує Дрезденська угода, завдяки якій сьогодні близько 80% усіх європейських електротехнічних стандартів ідентичні або ґрунтуються на міжнародних стандартах IEC. Але з того часу багато чого змінилося: глобальна торгівля електричними та електронними пристроями прискорилася й відмінностей між продуктами стало набагато менше.

Нова Франкфуртська угода бере ці зміни до уваги, й прагне довести співвідношення гармонізації між міжнародними та європейськими стандартами до вищого рівня. Так, на міжнародному рівні буде посилено рівень електротехнічної стандартизації, що надасть можливість уникнути дублювання зусиль. Крім того, CENELEC почне вносити абревіатуру IEC у позначення  всіх європейських стандартів, ідентичних міжнародним стандартам IEC, щоб підвищити прозорість та полегшити відстежування.

На думку експертів, украдена угода полегшить глобальну торгівлю і надасть можливість як розвиненим країнам, так і країнам, що розвиваються, конкурувати на рівних. Вона є важливим кроком вперед у гармонізації європейських стандартів зі світовими й підвищенні конкурентоспроможності європейської промисловості на світовому ринку.

 

Сopyright 2009-2023, csm.kiev.ua