Головна
УкраїнськаРусский

АвторизаціяНовий стандарт ANSI встановлює вимоги безпеки щодо машин для лиття під тиском PDF Друк e-mail
П'ятниця, 24 лютого 2017, 10:13

25_17Сьогодні на світовому ринку істотно зростає попит на обладнання для заливки розплавленого матеріалу методом інжекції в форму для лиття під тиском. Подібні ливарні машини застосовються для виготовлення автомобільних деталей, упаковки, побутової техніки, виробів медичного призначення, а також в електротехнічної й електронної промисловості. Перевагами зазначеного обладнання є низьке споживання електроенергії, мінімальна вартість обслуговування, низька тривалість виробничого циклу, а також високий рівень точності.

Для досягнення належної ефективності та безпеки ливарних машин фахівці Американського національного інституту стандартів (ANSI) розробили  новий стандарт ANSI/PLASTICS B151.1-2017 "Ливарні машини для пластмас. Вимоги безпеки щодо машин для лиття під тиском".

Документ встановлює вимоги безпеки для машин, що здійснюють лиття пластмас під тиском з горизонтальним (HCIMM) і вертикальним (VCIMM) зімкненням прес-форми.

Відповідно до вимог стандарту відповідальність за виявлення і усунення ризиків, пов'язаних з машинами для лиття пластмас під тиском, несуть відразу кілька сторі. Якщо обладнання введено в експлуатацію, то користувач несе відповідальність за мінімізацію експлуатаційних ризиків, пов'язаних з установкою, налагодженням, використанням за призначенням і технічним обслуговуванням пристроїв. Якщо обладнання виставлене на продаж, але не введено в експлуатацію, відповідальність несе виробгик. Якщо мова йде про машини, які ремонтуються, або модифікуються, відповідальність поділяється між користувачем і постачальником відповідних послуг.

У стандарті ANSI/PLASTICS B151.1-2017 описуються джерела небезпеки для персоналу, пов'язані з компонентами ливарних машин: робочою поверхнею, затискним і приводним механізмами, соплом, вузлом вприскування, фідером і шлангами.  Йдеться про ризик отримання механічної або теплової травми.

Також новий документ описує ризикі, пов'язаних з рухом компонентів і високими температурами, які виникають під час експлуатації ливарних машин та надає рекомендації стосовно відповідних заходів щодо зниження ризиків і забезпечення безпеки персоналу.

Стандарт ANSI/PLASTICS B151.1-2017 є переглянутою версією  стандарту ANSI/SPI B151.1-2007 "Вимоги безпеки при виробництві, обслуговуванні і використанні ливарних машин з горизонтальним зімкненням прес-форми". Він був доповнений інформацією зі стандарту ANSI/SPI B151.29-2014 "Вимоги безпеки для ливарних машин з вертикальним зімкненням прес-форми". Новий документ замінює собою обидва старих стандарта.

 

Сopyright 2009-2016, csm.kiev.ua

Rambler's Top100

HTML Images