Головна

Авторизація



Висновок Держспоживслужби: Для приведення продукції у відповідність техрегламентам державний нагляд потрібно посилювати PDF Друк e-mail
Вівторок, 14 березня 2017, 09:12

33_17У грудні 2016 року територіальні органи Держпродспоживслужби здійснювали перевірки характеристик продукції на відповідність вимогам технічних регламентів, які супроводжувалися відбором зразків для проведення їх експертизи. Отримані результати свідчать про системні порушення і велику невідповідність продукції нормам технічних регламентів. Про це повідомила т.в.о. заступника Голови Держпродспоживслужби Лілія Стиренко під час прес-конференції на тему «Результати діяльності Держпродспоживслужби у 2016 році щодо контролю у сферах захисту прав споживачів, державного ринкового нагляду, нагляду у сфері ціноутворення та реклами», яка відбулася 10 березня 2017 року.

Лілія Стиренко зазначила, що для перевірок відбиралася продукція, яка відноситься до підвищеного ступеня ризику - іграшки, дитячий одяг та взуття, текстильні вироби, обладнання електронне та електричне, лампи побутового використання тощо.

«Зразки відбиралися тільки в тих суб’єктів господарювання, які підпадали під планові перевірки відповідно до секторального плану. Як відомо, інформація про планові перевірки є відкритою, вона публікується на сайті Державної регуляторної служби і кожен бажаючи й може з нею ознайомитися. Крім того, відповідно до законодавства Держпродспоживслужба попереджає підприємця про таку перевірку. І, навіть, незважаючи на це, і на обмеженість у вибірці – невідповідність продукції техрегламентам дуже велика.

Так, за результатами відбору зразків і проведення експертизи було встановлено, що 16 із 17 відібраних зразків не відповідають вимогам Технічному регламенту щодо назв текстильних волокон і маркування текстильних виробів; 20 зразків із 37 – не відповідають вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок; 11 із 30 зразків - вимогам Технічного регламенту енергетичного маркування електричних ламп та світильників; 2 із 11 зразків в результаті експертиз – невідповідність вимогам Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання та Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання. За результатами проведеної експертизи прийнято 16 рішень про заборону надання (розповсюдження) продукції на ринку.

«Це досить красномовна і сумна картина, яка спричинена запровадження обмежень на проведення перевірок суб’єктів господарювання та зниженням рівня контролю з боку держави. Такі умови сприяли розвитку недобросовісної конкуренції, яка ґрунтується саме на обмані споживачів шляхом реалізації їм продукції низької якості.

Загалом за результатами роботи у сфері здійснення ринкового нагляду у 2016 році терорганани Держпродспоживслужби провели 1113 перевірок (909 – планові перевірки, 204 – позапланові). Порушення виявлені у 658 (59,1%) випадках: 522 випадки порушень встановлені під час планових перевірок, 136 – під час позапланових.

При цьому було прийнято 864 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів із державного ринкового нагляду. У 77,3% випадках такі рішення були відмінені у результаті проведеної суб’єктами господарювання роботи щодо приведення своєї діяльності у відповідність до норм законодавства. Усього застосовано господарських штрафних санкцій на суму понад 2,1 млн. грн., з яких до державного бюджету стягнуто 1,1 млн. грн. За невиконання законних вимог посадових осіб щодо проведення перевірки, створення інших перешкод винесено 23 протоколи про адміністративні правопорушення на загальну суму 5,7 тис. грн., з яких стягнуто 2 тис. грн.

Держспоживслужба України

 

Сopyright 2009-2023, csm.kiev.ua