Головна

Авторизація



Мінагрополітики України: Безпечність та якість продуктів харчування – це спільна робота держави і бізнесу PDF Друк e-mail
Вівторок, 21 березня 2017, 10:01

41_17Ефективна система управління якістю та безпечністю продуктів харчування на всьому ланцюгу, від поля до столу, має бути результатом спільної роботи на рівні держави та кожного виробника. Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева в рамках VI Форуму IFC з харчової безпечності, який відбувся 15 березня 2017 року в Києві.

«Держава має створювати законодавчі рамки, також регулювати та контролювати ці питання через відповідні інструменти. Але основна відповідальність в області забезпечення безпечності та якості продукції лежить на кожному окремому виробнику. І я рада бачити, що наші компанії, при чому не лише великі, але й малі та середні, починають все більше розуміти це. Вони орієнтуються в своїй діяльності на високі стандарти якості з самого початку, а саме з виробництва сировини», - заявила Ольга Трофімцева.

За словами заступника Міністра, напрямок адаптації української системи управління безпечністю та якістю аграрної та харчової продукції до стандартів ЄС є одним з пріоритетів роботи Міністерства.

«Прийняття відповідних законодавчих та підзаконних актів, які впроваджують відповідні регламенти та директиви ЄС в цій галузі – є для нашої команди дуже важливим напрямком. Ми дуже сподіваємось, наприклад, що системний законопроект №0906, який наразі чекає другого читання у Верховній Раді України, буде прийнятий депутатами, тому що він стане серйозною базою для введення системи державного контролю в цій галузі за європейськими принципами», - прокоментувала Ольга Трофімцева.

Окрім того, заступник Міністра зазначила, що в сфері безпечності продуктів харчування має застосовуватись принцип «розумного регулювання», а не повної дерегуляції.

«Дотримання міжнародних стандартів вітчизняними аграрними виробниками та переробниками, а також відповідність української системи управління якістю та безпечністю продуктів харчування європейській, допоможуть нашим компаніям бути глобально конкурентоспроможними», - резюмувала Ольга Трофімцева.

Довідково:

Протягом 2016 року імплементовано в національне законодавство ряд законодавчих актів ЄС, зокрема, це: вимоги до продуктів з какао та шоколаду, детальні правила до виробництва органічної продукції тваринного та рослинного походження, вимоги до організації торгівлі рослинами, насінням рослин, продуктами, отриманими з рослин. Наступний крок – імплементація законодавства ЄС щодо вимог до виробництва та ринку традиційних харчових продуктів, також, відстеження та маркування продукції з ГМО, захист географічних зазначень і позначень походження сільськогосподарської продукції, продуктів харчування та вина. Зараз підготовлено та зареєстровано у Верховній Раді ряд законопроектів, які наблизять наше законодавство до європейського, зокрема, це:

- проект Закону України «Про вимоги до предметів та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами»

- проект Закону України «Про безпечність та гігієну кормів»

- проект Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» 

- проект Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції»

- проект Закону України «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин» 

Прес-служба Мінагрополітики України

 

Сopyright 2009-2023, csm.kiev.ua