Головна
УкраїнськаРусский

АвторизаціяISO опублікувала перший у світі стандарт для сталого постачання PDF Друк e-mail
Четвер, 08 червня 2017, 08:58

98_17Істотна частина бюджету будь-якої організації спрямовується на закупівлі, починаючи від споживання  енергії і до якості життя робітників, тому прийняті організацією рішення мають далекосяжні наслідки.

Під час прийняття рішень щодо закупівель організації слід брати до уваги екологічні, соціальні та етичні характеристики закуповуваних продуктів або послуг на всьому протязі їх життєвого циклу. За можливістю, їй потрібно віддавати перевагу продуктам або послугам з мінімізованих впливом, використовуючи надійні та ефективні незалежно підтверджені системи маркування або інші системи підтвердження, наприклад, екологічне маркування або аудиторську діяльність.

Метою організації  повинен стати відповідальний підхід до проведення закупівель, оскільки він значно збільшує позитивні соціальні, екологічні та економічні наслідки даного процесу. Це означає прийняття продуманих рішень щодо всіх закупівель, починаючи від придбання канцтоварів до взаємодії з постачальниками енергоресурсів, буфетної-ресторанного обслуговування та будівельних матеріалів.

Новий стандарт ISO 20400 «Стале постачання. Настанови»  – перший у світі міжнародний стандарт, покликаний допомогти організаціям розробити і впровадити практику й політику сталих закупівель. Документ містить рекомендації щодо інтеграції сталості в стратегію закупівельної політики організації та її процесів, визначення принципів сталих закупівель, таких як підзвітність, прозорість, повага прав людини й етичне поводження.

Голова технічного комітету ISO/PC 277, який розробив стандарт,  Жак Шрамм зазначив, що процес закупівель є ключовою рушійною силою соціальної відповідальності на рівні організації, але до цього часу існувало мало гармонізованих міжнародних керівництв, які могли б широко застосовуватися і були б досить детальними.

За його словами, у багатьох організаціях вже існує сталий процес закупівель, проте явно відчувається брак чітких інструкцій щодо того, як впроваджувати та оцінювати відповідні практики. Тому використання стандарту ISO 20400 допоможе організаціям досягти своїх цілей в плані сталості й життєздатності, поліпшить управління взаємовідносинами з постачальниками, посилить стійкість ланцюжків поставок і в підсумку дасть організаціям конкурентну перевагу.

 

Сopyright 2009-2016, csm.kiev.ua

Rambler's Top100

HTML Images