Головна
УкраїнськаРусский

АвторизаціяPDF – світовий стандарт електронних документів PDF Друк e-mail
Четвер, 07 вересня 2017, 11:01

126_17Portable Document Format (PDF) - міжплатформений формат електронних документів, розроблений фірмою Adobe Systems з використанням низки можливостей мови PostScript. В першу чергу призначений для подання поліграфічної продукції в електронному вигляді. Для перегляду існує безліч програм, а також офіційна безкоштовна програма Adobe Reader. Значна кількість сучасного професійного друкарського обладнання має апаратну підтримку формату PDF, що дозволяє проводити друк документів в даному форматі без використання будь-якого програмного забезпечення. Традиційним способом створення PDF-документів є віртуальний принтер, тобто документ як такий готується в своїй спеціалізованій програмі - графічній програмі або текстовому редакторі, а потім експортується в формат PDF для поширення в електронному вигляді, передачі в друкарню тощо.

1 липня 2008 року PDF версії 1.7 став відкритим стандартом ISO 32000.1:2008 «Управління документами. Портативний формат документа. Частина 1. PDF 1.7». А нещодавно була оприлюднена версія, позначена як PDF 2.0 - ISO 32000.1:2017 «Управління документами. Портативний формат документа. Частина 2. PDF 2».

У PDF 2.0 основи PDF залишаються однаковими, але цінність для користувачів зросла.  PDF 2.0 усуває двозначності, виправляє помилки, модернізує багато функцій, оновлює нормативні посилання й шість критичних пунктів.

Хоча ці зміни не є новими функціями, вони полегшують розуміння й успішне виконання специфікації, забезпечуючи кращу взаємосумісність.

Крім того, PDF 2.0, крім покращень наявної специфікації, містить  багато абсолютно нових функцій:

Незашифровані документи-обгортки дають можливість зберігати захищені PDF-файли всередині документа «супровідного листа».

З’явилася нова підтримка мультимедійних анотацій, геопросторових функцій і PRC, 3D- формату.

Пов’язані файли, вперше представлені в PDF/A-3, тепер поширюються на будь-який документ PDF 2.0, що містить  метадані про файли, які додають до PDF-файла.

Користувачі отримують розширену можливість долучати джерело, дані та інші формати файлів у рамках свого документа PDF.

Повністю перероблено пункт 14.8 з тегами PDF  з переглянутим набором тегів, підтримкою просторів імен, підтримкою MathML та підказками про вимову. Результатом будуть  доступніші документи, які також набагато простіше обробляти для вилучення тексту, перетворення в HTML для малих пристроїв тощо.

Оновлено функції цифрового підпису, щоб відповідати найновішим специфікаціям, які дає користувачам нові можливості для перевірення підписаних цифрових PDF-документів.

PDF тепер підтримує 256-бітове шифрування AES, стандарт поточного покоління.

Стандарт ISO 32000-2 ― це перша специфікація PDF, розроблена повністю відповідно до вимог та процедур ISO. Стандарт ясніше, чистіше  підтримує неприватизовані технології та забезпечує однакові умови для постачальників програмного забезпечення, які створюють, відображають, редагують та іншим чином обробляють електронні документи PDF.

 

Сopyright 2009-2016, csm.kiev.ua

Rambler's Top100

HTML Images