Головна
УкраїнськаРусский

АвторизаціяОпубліковано новий міжнародний стандарт у сфері побудови розумних міст PDF Друк e-mail
Четвер, 14 вересня 2017, 08:47

133_17У новому міжнародному стандарті ISO/IEC 30182:2017 «Понятійна модель розумного міста. Керівництво з розроблення моделі інтероперабельності даних» описується понятійна модель розумного міста, яка може служити основою для взаємодії між його складовими системами шляхом узгодження онтологій, використовуваних в різних секторах.

В даному документі розглядаються:

поняття, наприклад: організація, місце, сообщество, пункт, метрика, послуга, ресурс;

взаємодії між поняттями, наприклад: організація має ресурси, захід в місці.

Понятійна модель розумного міста не замінює існуючі моделі, але, зіставляючи локальну модель з вихідною, можуть створити нові поняття.

Даний стандарт буде корисний для організацій, що надають послуги співтовариствам та керують отриманими даними, а також для осіб, що приймають рішення, і розробників політики в містах.

Понятійна модель розумного міста має значення, коли велика кількість організацій надає послуги великій кількості спільнот в межах одного місця.

Цей документ не охоплює стандарти даних, які мають відношення до кожного поняття моделі розумного міста, не перераховує і не рекомендує джерела ідентифікаторів і категоризації.

Понятійна модель розумного міста була розроблена для передачі інформації про значення даних. Вона не надає поняття для опису метаданих набору даних, наприклад, достовірності і походження даних.

 

Сopyright 2009-2016, csm.kiev.ua

Rambler's Top100

HTML Images