Головна
УкраїнськаРусский

АвторизаціяНовий стандарт ISO стосується питань підземного зберігання вуглекислого газу PDF Друк e-mail
Вівторок, 24 жовтня 2017, 08:23

143_17Опубліковано новий міжнародний стандарт ISO 27914:2017 «Уловлювання, транспортування і підземне зберігання вуглекислого газу. Підземне зберігання».

Документ встановлює вимоги та рекомендації щодо підземного зберігання потоків вуглекислого газу, метою яких є створення умов для безпечного довгострокового стримування вуглекислого газу таким чином, щоб мінімізувати ризик для навколишнього середовища, природних ресурсів та здоров'я людини.

Новий стандарт застосовується як для материкового, так і для морського підземного зберігання в проникних і пористих геологічних пластах, включаючи вуглеводневі резервуари, де потік вуглекислого газу не впорскується для видобутку вуглеводнів або для зберігання при підвищенні нафтовіддачі свердловини з використанням введення вуглекислого газу під тиском.

Стандарт включає вимоги, пов'язані з вибором майданчика, визначенням, проектуванням і розробкою, роботою сховищ і підготовкою до закриття майданчика, а також доводить, що вибір майданчика і відповідне управління є унікальними для кожного проекту і що внутрішній технічний ризик і невизначеність будуть розглядатися на основі конкретних ділянок.

Крім того, у стандарті викладені вимоги і рекомендації щодо розробки систем управління, взаємодії з спільнотою та іншими зацікавленими сторонами, оцінки ризиків, управління ризиками та зв'язку з ризиками.

У документі вказано, що дозвіл та схвалення регулюючих органів будуть вимагатися протягом усього життєвого циклу проекту, включаючи період закриття, але  сам процес видачі дозволів не включений у стандарт ISO 27914:2017.

 

Сopyright 2009-2018, csm.kiev.uaHTML Images