Головна
УкраїнськаРусский

АвторизаціяНовий стандарт ISO на міжнародний стандартний серійний номер (ISSN) PDF Друк e-mail
Середа, 08 листопада 2017, 11:00

154_17Опубліковано новий міжнародний стандарт ISO 3297:2017 «Інформація та документація.  Міжнародний стандартний серійний номер», який визначає і сприяє використанню стандартного номера (ISSN) для однозначної ідентифікації серійних номерів і інших триваючих ресурсів.

Стандарт ISO 3297:2017 також описує механізм, який забезпечує спільне розташування або зв'язок між різними медіа версіями одного і того ж періодичного ресурсу.

Міжнародний стандартний серійний номер  - ISSN (International Standard Serial Number) -  це міжнародний стандартний номер періодичного видання, цифровий восьмизначний код, який ідентифікує періодичне видання (ЗМІ) незалежно від країни походження.

ISSN складається із спеціальної абревіатури та восьми цифр, які розділені між собою дефісом. Для ISSN застосовуються арабські цифри від 0 до 9, в деяких випадках остання цифра може бути римською „Х”.

ISSN може отримати будь-яке періодичне видання (публікація, випущена в послідовних частинах, що має числові або хронологічні позначення без зазначеного кінця виходу). Це може бути газета, тижневик, журнал, щорічник, а також електронна публікація (компакт-диск, веб-сайт). Для різних версій публікацій (друковане видання, компакт-диск, веб-сайт) необхідно отримати окремий номер ISSN, навіть якщо однаковий заголовок.

Основним критерієм для присвоєння ISSN-номера є періодичність і безстроковість (відсутність кінцевого виходу) видання.

Кожному періодичному виданню ISSN присвоюється тільки один раз. ISSN не змінюється при зміні видавця, періодичності виходів, місця видання тощо. Єдиною умовою, при якій присвоюється новий ISSN, є зміна назви видання.

Кожен індивідуальний ISSN призначається для серійної публікації, зареєстрованої в міжнародній базі даних ISSN, яка є основним джерелом ідентифікації періодичних видань усього світу.

ISSN – фундаментальний інструмент для ефективної поставки документів і забезпечує зручний і економний метод зв’язку між видавцем і постачальником, роблячи торгові канали розповсюдження більш ефективними.

Вперше стандарт ISO 3297, що визначає вимоги щодо правил присвоєння номеру  ISSN, був введений у 1975 році, його переглянуто у 1986, 1989, 2007 роках. ISO 3297:2017 «Інформація та документація.  Міжнародний стандартний серійний номер» - остаточна версія документу, яка була підготовлена технічним комітетом ISO ТК 46 «Інформація та документація».

 

Сopyright 2009-2018, csm.kiev.uaHTML Images