Головна

Авторизація



Наближається дата публікації переглянутого стандарту ISO 50001 на енергоменеджмент PDF Друк e-mail
Понеділок, 27 листопада 2017, 09:44

171_17У 2011 році була опублікована остання, актуальна в даний час, версія стандарту ISO 50001 "Системи управління енергією. Вимоги та настанови щодо використання". З того часу багатьом організаціям вдалося за допомогою цього документа реалізувати системний підхід до безперервного підвищення енергоефективності інфраструктури і технологічних процесів. Впровадження стандарту допомогло їм домогтися зниження споживання не тільки енергії, але і інших ресурсів.

Для забезпечення відповідності стандарту  швидко мінливими потребам енергетичного сектору технічний комітет ISO, відповідальний за управління енергоспоживанням та енергозбереженням, ТК 301 проводить перегляд цього міжнародного стандарту.

Безпосередню участь в діяльності даного технічного комітету приймають фахівці Американського національного інституту стандартів (ANSI), Адміністрації з стандартизації Китайської Народної Республіки (SAC) та Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO).

Представники робочої групи, якій було доручено переглянути стандарт ISO 50001, відзначають, що в листопаді 2017 року вже було затверджено проект міжнародного стандарту (DIS) переглянутої версії ISO 50001, а фінальна версія буде опублікована вже у 2018 році.

Очікується, що найважливішою зміною у версії 2018 року буде можливість використання високорівневою структури (HLS), яка забезпечує поліпшену сумісність з іншими стандартами на системи управління.

HLS є простою і ефективну концепцію. Оскільки організації часто впроваджують цілий ряд стандартів ISO на системи управління, використання загальної структури, а також одних і тих же термінів і визначень допомагає спростити цю задачу. Це особливо корисно для тих організацій, які вважають за краще використовувати єдину або, як її іноді називають, «інтегровану» систему управління, яка може одночасно відповідати вимогам двох або більше стандартів на системи управління ISO.

Крім того, у версії 2018 року ключові концепції, пов'язані з енергоефективністю, будуть зрозумілими суб'єктам малого та середнього бізнесу. Це важливий інструмент для заохочення використання стандартів ISO на системи менеджменту малими і середніми підприємствами.

Власники таких підприємств нерідко припускають, що перевагами міжнародних стандартів в основному можуть користуватися лише великі транснаціональні підприємства. Але насправді це не так. Малі та середні підприємства по всьому світу все активніше використовують стандарти ISO для підвищення довіри клієнтів і зниження витрат в розрізі всіх аспектах свого бізнесу.

Керівництву підприємств також слід враховувати той факт, що підвищення енергоефективності через енергоменеджмент після впровадження стандарту ISO 50001 грає ключову роль в досягненні соціальних і екологічних цілей в розрізі будь-яких видів бізнесу.

 

Сopyright 2009-2023, csm.kiev.ua