Головна
УкраїнськаРусский

АвторизаціяПочав діяти технічний регламент енергетичного маркування телевізорів PDF Друк e-mail
Вівторок, 05 грудня 2017, 10:10

173_17Технічний регламент енергетичного маркування телевізорів, затверджений постановою КМУ від 24 травня 2017 року № 359, вступив в силу 2 грудня 2017 року.

Відповідно до технічного регламенту всі телевізори в Україні повинні реалізовуватися разом з енергетичними етикетками європейського зразка, які містять інформацію про клас енергетичної ефективності.

Постачальник повинен надати разом з телевізором вітчизняного та іноземного виробництва друковану енергетичну етикетку та мікрофішу.

Кожен телевізор у пунктах продажу повинен мати енергетичну етикетку, прикріплену на передній панелі. Ніщо не повинно закривати або зменшувати її видимість.

На енергетичної етикетці вказується наступна інформація:

  • найменування або торгівельна марка постачальника телевізора;
  • модель телевізора (код, який відрізняє конкретну модель телевізора від інших моделей тієї ж торгової марки або того ж постачальника);
  • клас енергозберігання (буква, що означає клас енергоефективності, розміщується на тому ж рівні, що і відповідна стрілка);
  • споживана потужність телевізора в режимі «включено», округлена до найближчого цілого числа, Вт;
  • річний обсяг енергоспоживання, округлений до найближчого цілого числа, кВт на рік;
  • зовнішня діагональ екрану телевізора, сантиметри і дюйми;
  • логотип перемикача (в разі необхідності), який переводить телевізор в режим споживаної потужності не вище 0,01 Вт при переведенні телевізора в режим «вимкнений» (для телевізорів з добре помітним перемикачем).

Також встановлено вимоги щодо забезпечення кінцевого споживача інформацією про клас енергоефективності, якщо реалізація телевізора для продажу, в прокат або лізинг виконується за поштовим замовленням, каталогам і через Інтернет.

Державний нагляд за відповідністю телевізорів вимогам технічного регламенту здійснюється органами державного ринкового нагляду в межах сфери їх відповідальності.

Телевізори, які були введені в обіг до набрання чинності цією постановою і не відповідають всім або окремим вимогам технічного регламенту, можуть бути представлені на ринку протягом 6 місяців з дати набрання чинності цією постановою.

 

Сopyright 2009-2018, csm.kiev.uaHTML Images