Головна
УкраїнськаРусский

АвторизаціяТриває робота з міжнародної стандартизації штучного інтелекту PDF Друк e-mail
Четвер, 25 січня 2018, 09:36

010_18В даний час можливості штучного інтелекту постійно розширюються. Технології, засновані на штучному інтелекті, все більше впроваджуються у виробництво. Можливостей використовувати штучний інтелект величезна кількість. Так, торгові мережі використовують штучний інтелект для створення роботів з обслуговування складів, комунальні підприємства - для прогнозування попиту на електроенергію з урахуванням наявних даних, в медичній галузі прогностичні здібності штучного інтелекту змінюють парадигму діагностування недуг і лікування пацієнтів.

У свою чергу такі технології вимагає фахівців, що володіють відповідними навиками, а також умов, що забезпечують безпеку процесів. Такі завдання можливо вирішити за допомогою стандартів, що супроводжують всі етапи економічного розвитку штучного інтелекту.

Робота з стандартизації в цій сфері вже ведеться. Так, було створено міжнародну робочу групу зі стандартизації у сфері штучного інтелекту - підкомітет ПК 42 при об'єднаному технічному комітеті ОТК 1, який сформували Міжнародна організація з стандартизації (ISO) і Міжнародна електротехнічна комісія (IEC). Метою нового підкомітету виступає не тільки стандартизація штучного інтелекту, а й надання базової підтримки і надання рекомендацій іншим технічним комітетам і підкомітетам.

Нещодавно був опублікований стандарт на управління розробкою програмного забезпечення для штучного інтелекту - INCITIS/ISO/IEC 2382-28 "Словник з обробки інформаційних систем. Частина 28: Основні поняття і експертні системи, пов'язані зі штучним інтелектом". У розробці цього документа брали участь фахівці Міждержавного комітету з стандартизації інформаційних технологій (INCITS).
 

Сopyright 2009-2019, csm.kiev.uaHTML Images